Lietuva tikisi, kad pieno perdirbėjai netrukus grįš į Rusiją
2013-10-28

Vilnius. Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas sako tikintis, kad Lietuvos pieno perdirbėjams netrukus pavyks grįžti į Rusijos rinką. Jonas Milius pripažino, kad praėjusią savaitę Lietuvoje dirbę Rusijos vartotojų teisių priežiūros tarnybos „Rospotrebnadzor" specialistai davė ir gerų patarimų, kurie galėtų padėti apsaugoti lietuviškų pieno produktų kokybę.

Rusija pasiūlė Lietuvai rasti ir panaikinti ftalatų atsiradimo pieno produktuose priežastis bei užtikrinti, kad faktinė pieno produktų sudėtis atitiktų etiketėse nurodytą sudėtį. Tarnyba taip pat rekomenduoja atkreipti dėmesį į pieno gaminių ženklinimą, kuris atitiktų Rusijos keliamiems reikalavimams, pateikti Rusijos rinkai skirtos produkcijos techninę dokumentaciją rusų kalba.

Rusija siūlo Lietuvai operatyviai keistis informacija apie pažeidimus bei nepatenkinamus laboratorinių tyrimų rezultatus ir pataria imtis papildomų priemonių didinti gamintojų atsakomybę už pieno produktų, eksportuojamų į Rusiją, kokybę ir saugumą, kontroliuojant visą gamybos procesą.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Lietuviškų pieno produktų teikimą į Rusiją „Rospotrebnadzor" sustabdė spalio 7-ąją. J. Milius įsitikinęs, kad eksportas bus atnaujintas labai greitai, artimiausiu metu.

„Jų („Rospotrebnadzor" - BNS) labai yra gerų patarimų, ypatingai patarimas dėl to, kad pervažiavus sieną, kad būtų atsakingi žmonės, kurie platina mūsų produkciją. Toks, sakyčiau, vertingas ir naudingas patarimas įmonėms, kad bendrovės, kurios parduoda, garantuotų, jog platintojai laikosi visų taisyklių, ypatingai dėl sandėliavimo", - kalbėjo J. Milius.

Keturios didžiausios šalies pieno perdirbimo įmonės - „Rokiškio sūris", „Pieno žvaigždės", „Žemaitijos pienas" ir Vilkyškių pieninė, Rusijoje gaunančios iki 40 proc. savo pajamų, dėl blokados nebegali eksportuoti į Rusiją. Kai kurios bendrovės šiuo metu gamina daugiau sūrių, be to, aktyviau žvalgosi rinkų Vakarų Europoje.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai