Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Pasaulyje
Lenkijos žemdirbiai: situacija dėl ukrainietiškų grūdų sudėtinga
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Liublinas. Per Lenkiją lapkritį pervežta daugiau nei 450 tūkst. t ukrainietiškų grūdų – 16 kartų daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai ir virš 50 proc. daugiau nei šių metų viduryje, teigia Lenkijos infrastruktūros ministras Andrzejʼus Adamczykʼas (Andžejus Adamčikas). Šalies ūkininkai mano, kad dėl to krinta kukurūzų supirkimo kainos.

Praėjusią savaitę Liubline įvyko protestas. Ūkininkų protesto judėjimo „Agrounia“ lyderis Michalʼas Kolodziejczakʼas (Michalas Kolodžiečakas) sakė, kad kukurūzų supirkimo kaina per dvi savaites krito daugiau nei 40 proc. – nuo 1 000 iki 600 zlotų už toną (nuo 213 iki 128 Eur/t).

„Turime padėti Ukrainai, kad šis karas kuo greičiau baigtųsi Ukrainos pergale, laisvos Europos pergale prieš Rusiją, tačiau negalime slėpti, kad tai lemia mažesnes grūdų supirkimo kainas Lenkijos ūkininkams“, – sakė M. Kolodziejczakʼas.

Bioversija 23 01 16

Buvęs Lenkijos žemės ūkio ministras Janʼas Krzysztofʼas ​​Ardanowskiʼis (Janas Kšyštofas Ardanovskis) Vokietijos televizijai sakė, kad niekas iš tikrųjų nežino, kiek grūdų atkeliauja per sieną.

Pasak jo, nėra garantijų, kad grūdai, kurie turėjo važiuoti tranzitu, neliks Lenkijoje. Mat pasienyje tikrinami tik Lenkijos įmonių importuojami grūdai.

Anksčiau šiais metais Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszʼas Morawieckiʼis (Mateušas Moravieckis) patikino ūkininkus, kad užtikrins, jog per Lenkijos teritoriją vežami Ukrainos grūdai nepatektų į vidaus rinką.

Lenkija ėmėsi įvairių veiksmų, kad pasipriešintų Rusijos blokadai ir palengvintų Ukrainai grūdų transportavimą per savo teritoriją. Tačiau jau vasarą tai sukėlė kai kurių Lenkijos ūkininkų susirūpinimą dėl Ukrainos grūdų patekimo į vidaus rinką ir kainų mažėjimo.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos