Lenkijos žemdirbiai pradeda 10 dienų protesto akciją
2015-02-19

Varšuva. Lenkijos žemdirbiai šiandien Varšuvoje pradeda dešimties dienų protesto akciją, reikalaudami kompensuoti patiriamus nuostolius, atlyginti pajamų praradimus ir atstatydinti žemės ūkio ministrą. Protesto akcijoje žada dalyvauti daugiau kaip 10 tūkst. žmonių.

Varšuvos savivaldybė davė leidimą žemdirbiams surengti 10 dienų akciją, tačiau perspėjo, kad traktoriams ir žemės ūkio technikai įvažiuoti į sostinę taikomi ribojimai. Protestuotojai planavo pastatyti palapinių miestelį priešais Vyriausybės rūmus. Miesto valdžia perspėjo: jei statys miestelį pažeisdami reikalavimus, tuomet sulauks sankcijų. Akcijos organizatorių teigimu, pirmąją dieną manifestacijoje dalyvaus daugiau kaip 10 tūkst. protestuotojų.

Eitynių metu žemdirbiai stabtels prie parlamento, kad įteiktų Seimo vadovui peticiją. Žemdirbiai reikalauja apriboti galimybę užsieniečiams laisvai įsigyti žemę po 2016 m. gegužės 1 d., liberalizuoti tiesioginių pardavimų iš ūkių tvarką, skirti kompensacijas už kadaise įsigytas pieno kvotas, kompensuoti už išpirktas pieno gamybos kvotas, atlyginti laukinių gyvūnų (šernų) daromą žalą, skirti paramą kiaulienos ir pieno ūkiams.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Protestai prasidėjo praėjusią savaitę, kuomet Varšuvos prieigas pasiekė apie 600 traktorių, grasindami įvažiuoti į miestą. Visoje šalyje žemdirbiai pirmąją dieną surengė apie 20 kelio blokadų. Sostinėje šimtai protestuotojų reikalavo žemės ūkio ministro Mareko Savickio atsistatydinimo. Praėjusį rečiadienį žemės ūkio ministro ir žemdirbių derybos buvo nutrauktos, žemdirbiai pareiškė, jog daugiau su ministerijos atstovais nesiderės. Protesto akcijos įvairiuose šalies regionuose vyksta kiekvieną dieną.

Antradienį Vyriausybė sutiko papildomai paremti ūkininkus ir skyrė nuo šernų nukentėjusiems Palenkės vaivadijos žemdirbiams apie 6 mln. zlotų.

Lenkijos premjerės Evos Kopač teigimu, protestai yra demokratinės valstybės piliečių valios išraiškos priemonė, tačiau kur kas prasmingiau būtų kalbėtis apie problemas prie stalo, o ne gatvėse.

Žemdirbių organizacijų atstovai sako, kad jei su Vyriausybe nepavyks susitarti, mintis statyti palapinių miestelį išlieka. Jei nebus palankių sprendimų, ateis laikas ir traktorių žygiui į sostinės centrą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai