Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Pasaulyje
Lenkijos ūkininkai pyksta dėl bulvių kainų

Varšuva. Trečiadienį Lenkijos ūkininkai surengė taikų protestą sostinėje, kad pademonstruotų savo poziciją dėl žemės ūkio politikos ir pareikalavo žemės ūkio ministro Kšyštofo Jurgielio (Krzysztof  Jurgiel) atsistatydinimo.

Bulvių ir daržovių augintojų sąjungos nariai nešė plaktus, kuriuose rašoma „Žemės ūkis nėra pokštas“ ir „Neleisk ES sugriauti mūsų žemės ūkio“. Organizacija, kuri gina daržovių augintojų teises, sako, kad ji nepatenkinta padėtimi vidaus rinkoje, pranešė WBJ.

Pasak protestuotojų, rinkos konkurencija juos žlugdo, o didmeninė bulvių kaina Lenkijoje yra per maža, palyginus su prekybos centrų antkainiais.

Dimedium 21 11 03

Be to, ūkininkai reikalauja daugiau skaidrumo pateikiant informaciją apie produktų kilmės šalį. Teigiama, kad importuotos bulvės dažnai klaidinamai paženklinamos kaip Lenkijos produktas.

Ūkininkai sako, kad jie taip pat nepatenkinti didelio masto bulvių importu ir kreipėsi į valdžios institucijas, kad atidžiau stebėtų produktus, kuriuos parduoda parduotuvės. Jie tvirtina, kad vyriausybės švelni  politika atvedė prie to, kad Lenkijos ūkininkams beveik neįmanoma parduoti savo produktų.

MŪ inf.

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kuri ekoschemų priemonė jums būtų priimtiniausia?
Visos apklausos