Lenkijos ūkininkai pyksta dėl bulvių kainų
2018-05-24

Varšuva. Trečiadienį Lenkijos ūkininkai surengė taikų protestą sostinėje, kad pademonstruotų savo poziciją dėl žemės ūkio politikos ir pareikalavo žemės ūkio ministro Kšyštofo Jurgielio (Krzysztof  Jurgiel) atsistatydinimo.

Bulvių ir daržovių augintojų sąjungos nariai nešė plaktus, kuriuose rašoma „Žemės ūkis nėra pokštas“ ir „Neleisk ES sugriauti mūsų žemės ūkio“. Organizacija, kuri gina daržovių augintojų teises, sako, kad ji nepatenkinta padėtimi vidaus rinkoje, pranešė WBJ.

Pasak protestuotojų, rinkos konkurencija juos žlugdo, o didmeninė bulvių kaina Lenkijoje yra per maža, palyginus su prekybos centrų antkainiais.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Be to, ūkininkai reikalauja daugiau skaidrumo pateikiant informaciją apie produktų kilmės šalį. Teigiama, kad importuotos bulvės dažnai klaidinamai paženklinamos kaip Lenkijos produktas.

Ūkininkai sako, kad jie taip pat nepatenkinti didelio masto bulvių importu ir kreipėsi į valdžios institucijas, kad atidžiau stebėtų produktus, kuriuos parduoda parduotuvės. Jie tvirtina, kad vyriausybės švelni  politika atvedė prie to, kad Lenkijos ūkininkams beveik neįmanoma parduoti savo produktų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai