Lenkija ketina paženklinti mikroschemomis galvijus
2019-04-18

Varšuva. Lenkija ketina tapti viena pirmųjų pasaulio šalių, kuri įves naujovišką žinių apie gyvūnus sistemą nuo jų gimimo iki skerdimo, naudodama poodinių lustų įterpimą („čipavimą“). Apie tai paskelbė Žemės ūkio ministras Janas Kšyštofas Ardanovskis (Jan Krzysztof Ardanowski).

Anot jo, Lenkija nori būti viena iš pirmųjų šalių Europoje, kuri įvestų visiškai naują pilną žinių apie gyvūnus sistemą nuo jų gimimo iki jų gyvenimo pabaigos. Ši sistema veiktų blokų grandinės (angl. blockchain) technologijos pagrindu.

Sistema apima veršelių žymėjimą specialiais lustais iš karto po gimimo. Vėliau jie kauptų visą informaciją apie gyvūną, pavyzdžiui, jo genetines savybes, kilmę ir ligas. Ministras teigė, kad ši informacija leistų išvengti maisto produktų falsifikavimo.

RVAC 21 09 30

Žemės ūkio ministras paaiškino, kad šiuo metu keliolika gyvūnų jau pažymėti, siekiant patikrinti sistemą ir įsitikinti, ar ji veikia. Kovo mėnesį pradėto eksperimento metu pažymėta 20 limuzinų, herefordų ir kitų veislių galvijų.

Ši naujovė domina gyvulininkystės ūkininkus, netrukus bus organizuotas bandomasis projektas galvijų bandoms bendrovėse, priklausančiose Nacionaliniam žemės ūkio paramos centrui.

J. K. Ardanovskis pažymėjo, kad sistema pravers ūkininkams, galvijus auginantiems švaria aplinka pasižyminčiuose kalnuose. Tai padės aukštumų ūkininkams tapti pelningiems, nes pirkėjai galės būti tikri, kad perka švarioje aplinkoje augintą maistą ir sutiks už jį mokėti daugiau.

Pasaulyje daugėja įmonių, kurių darbuotojams po oda implantuojami specialūs lustai. Dažniausiai jie naudojami kaip raktai, identifikavimo priemonė ir elektroninė piniginė.

MŪ inf.  

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai