Lenkija – didžiausia ES žąsų augintoja
2019-01-14

Varšuva. Pernai metų rezultatai rodo, kad Lenkijoje pagaminama daugiausiai žąsienos visoje Europos Sąjungoje. Nors didžioji produkcijos dalis eksportuojama į užsienio šalis, bet ir patys lenkai suvalgo vis daugiau šios rūšies mėsos.

Lenkijos informacinė agentūra „Newseria“ skelbia, jog šalyje užauginama apie 8 mln. skerdimui tinkamų žąsų ir gaunama 45 tūkst. tonų skerdenos. Pastaraisiais metais žąsienos gamyba šalyje tolygiai auga, nes norėdami išsilaikyti, ūkiai priversti didinti pulkus. Jei anksčiau ūkininkas apsiribodavo vidutiniškai 5 tūkst. žąsų, šiandien stebima tendencija, jog viename ūkyje laikoma net iki 30 tūkst. paukščių.

Didžiausia žąsienos dalis išvežama, o bendra eksporto vertė 2017 m. siekė 90,4 mln. eurų. Vien Vokietijos rinkai teko produkcijos už 75 mln. eurų. Lenkiška žąsiena paklausi ir Prancūzijoje, o 2018 m. duomenys rodo, kad į importo lyderių pozicijas veržiasi Honkongas. Nacionaliniai naminių paukščių ir pašarų gamintojų rūmai skelbia, jog per pirmuosius septynis 2018 m. mėnesius žąsienos eksportas į šią Azijos šalį padidėjo 8 proc.

RVAC 21 09 30

Nors 2017 m. lenkiškos žąsienos pardavimai į užsienį mažėjo dėl paukščių gripo grėsmės, pernai eksportas pagyvėjo ir šiais metais, remiantis išankstiniais skaičiavimais, neturėtų nuvilti Lenkijos paukščių augintojų. O juos džiugina ir tendencija, jog žąsieną atranda vis daugiau vietinių vartotojų.

Nors palyginti su kitomis paukštienos rūšimis, lenkai suvalgo nedaug žąsų mėsos (apie 10 tūkst. tonų per metus), jos populiarumas auga. Paskutiniais duomenimis, žąsienos suvartojimas Lenkijoje padidėjo net dvidešimt kartų. Pavyzdžiui, prieš dešimt metų vienam statistiniam piliečiui tekdavo 17 g visos šalyje suvalgomos produkcijos, o dabar rodiklis siekia 300 g. Manoma, kad tam įtakos turi visuomenės susidomėjimas sveika, funkcionalia mityba, kuri skatina ieškoti alternatyvų tradicinėms mėsos rūšims.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai