Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Lenkai jau pradėjo kulti žieminius miežius
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Varšuva. Socialiniuose tinkluose Lenkijos ūkininkai pradėjo dalytis pranešimais apie prasidėjusią žieminių miežių pjūtį. Tai – viena ankstyviausių javų derliaus nuėmimo pradžių šalyje.

Miežiapjūtė pirmiausiai prasidėjo pietvakariniuose šalies regionuose. Pranešimais apie kombainų išvažiavimą į laukus dalijasi Liubušo, Žemutinės Silezijos, Opolės ir Didžiosios Lenkijos vaivadijų ūkininkai. Taip pat yra pranešimų iš Mazovijos.

Duomenys rodo, kad kai kur miežiai itin sausi – grūdų drėgnis mažesnis nei 14 proc., kai kur siekia tik 12,4 proc.

Bioversija 2024 07 09 m7

Derlingumo lygis dar neaiškus. Pirmieji kuliami laukai paprastai nebūna patys derlingiausi.

Portalo farmer.pl duomenimis, šiųmetė miežiapjūtė yra viena ankstyviausių. Pavyzdžiui, pernai dėl lietingų orų žieminius miežius Lenkijos ūkininkai pradėjo kulti maždaug liepos 3 d. O 2022-ųjų sezoną – birželio 24 d., tuomet derlingumas siekė apie 5,5 t/ha.

Pavieniai miežių laukai 2021 m. buvo nukulti birželio pabaigoje, bet masinė miežiapjūtė prasidėjo po dviejų savaičių, nes darbams sutrukdė audros.

Šių metų ankstyvą miežių brandą, matyt, paskatino sausra. Dirvožemio mokslo ir augalininkystės institutas (IUNG) pranešė, kad 15 Lenkijos vaivadijų fiksuojama žemės ūkio sausra. Ji paveikė vasarinių ir žieminių javų, rapsų pasėlius, taip pat ir uogynus, sodus.  

Skaičiuojama, kad dėl sausros paveiktų pasėlių derlingumas gali sumažėti apie 20 proc., palyginti su gaunamu įprastai. IUNG duomenimis, didžiausia sausros žala bus vasarinių javų pasėliams – jie nukentėjo 1461 savivaldybėje.

Šaltinis: farmer.pl
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos