Migruojančių paukščių žala ūkiams
2018-12-20

Vašingtonas. Būriais migruojantys paukščiai gali lemti didelius pašarų nuostolius mėsinių galvijų ūkiuose. Pievas ir miškus užklojęs sniegas verčia galvoti apie efektyviausius paukščių kenkėjų atgrasymo metodus.

Interneto svetainė progressivedairy.com rašo, jog JAV Vašingtono valstijos universiteto specialistai atliko tyrimą dėl migruojančių paukščių žalos galvijų ūkiams ir nustebo, paskaičiavę, kad nuostoliai gali siekti iki 55 JAV dolerių (apie 48 eurų) karvei. Norėdami įvertinti besilankančių sparnuočių kiekį, jie įrengė stebėjimo kameras, o jų užfiksuoti vaizdai patvirtino prielaidas, jog paukščių skaičius ūkiuose skiriasi. Priklausomai nuo teritorijos bei populiacijos dydžio, per dieną lauko tvartus, atviras ėdžias gali aplankyti ir 250, ir daugiau kaip 10 tūkst. sparnuočių. Dažniausiai jie ieško lesalo pastatų ar konstrukcijų pakraščiuose - vietose, iš kurių gali lengvai nuskristi.

Ūkininkai investuoja pinigus ir laiką, kad gyvuliai gautų tinkamos maistinės vertės pašarus, atitinkančius jų poreikius, ir nenumano apie laukinių paukščių kenkėjiškumą. Mokslininkai palygino raciono sudėtį, prieš pateikiant jį galvijams, su likučiais ėdžiose. Pastebėta, jog sparnuočiai išrenka tam tikrus ingredientus, todėl gyvuliai negauna visko, kas suplanuota. Tyrėjai taip pat atliko eksperimentą ir identiškus pašarus paliko atviroje, paukščiams prieinamoje vietoje, leisdami lesti iki valios 30 min. Per tiek laiko raciono energetinė vertė sumažėjo 31 proc.

Lytagra 2 21 01 11 + Biomase 21 01 18

Taip pat nustatytas faktas, kad sparnuočiai su išmatomis platina susirgimų, tokių kaip salmoneliozė, kolibakteriozė, paratuberkuliozė, sukėlėjus ir užteršia pašarus. Taigi nekviesti svečiai turi neigiamos įtakos raciono kiekybei, kokybei bei kelia grėsmę bandos sveikatai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokią inovaciją ketinate diegti savo ūkyje 2021 metais?
Orai