Laukiama gausaus derliaus Australijoje
2016-12-13

Kanbera. Prognozuojama, kad šiųmetis derlius Australijoje gali pasiekti rekordines aukštumas. Australijos žemės ūkio ir ekonomikos tyrimų agentūra (ABARES) gruodžio pradžioje dar kartą patikslino savo prognozes. Geros augimo sąlygos ir pakankamas kritulių kiekis analitikams leidžia tikėtis 2016-2017 m. žiemos derliaus 52,44 mln. tonų.

Portalas „Top agrar" rašo, kad tai yra 12,80 mln. tonų arba 32,3 proc. daugiau už pernykštį, kuris buvo įvardijamas kaip „normalus".

Beveik visų kultūrų laukiama daugiau. Jau dabar rekordiniu vadinamas kviečių derlius, skaičiuojama, kad Australijos ūkininkai turėtų prikulti 32,64 mln. tonų šios kultūros, o tai yra beveik 35 proc. daugiau nei pernai. Kaip niekada gausiai laukiama ir miežių - 10,64 mln. tonų. Po silpnų metų geresnis šiemet ir rapsų derliaus laukiama kone penktadaliu geresnio - 3,58 mln. t.

Kanberos analitikai prognozuoja, kad gausiau bus ir avižų, avinžirnių, pupelių, kvietrugių, lubinų. Vasarinių kultūrų - medvilnės, ryžių, kukurūzų - taip pat laukiama gausiau.

Pranešama, kad pastaruoju metu Australijos ūkininkai išplėtė savo dirbamas žemes 15 proc. iki 1,35 mln. ha.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai