Paukščius ruošiasi lesinti vabzdžių miltais
2018-10-04
pixabay.com nuotr.

Amsterdamas. Europos Sąjungos sprendimas leisti naminius paukščius lesinti vabzdžių miltais turėtų apimti ir kadaise nustatyto draudimo naudoti paukščių lesalams mėsos ir kaulų miltus panaikinimą, pranešė Olandijos portalas apie pašarus allaboutfeed.net.

Žurnalistai rėmėsi olandų kompanijos „Protix“ vyriausiojo komercijos vadovo Tariko Arsivalos (Tarique Arsiwalla), kuris kartu yra Maisto ir pašarų iš vabzdžių tarptautinės platformos (IPIFF) valdybos narys, paskelbta informacija, jog šiuo metu rengiami preliminariam teisėkūros procesui užbaigti reikalingi dokumentai.

Anot T. Arsivalos, labai tikėtina, kad jau greitai naminių paukščių lesalams bus naudojami vabzdžių baltymai.

Šiuo metu Europos Sąjungoje galioja draudimas naudoti vabzdžių miltus ūkinių gyvūnų šėrimui, tačiau juos galima naudoti žuvų šėrimui ir naminių gyvūnėlių ėdalo gamybai. Ūkinių gyvūnų šėrimui ir pašarų gamybai leidžiama naudoti gyvus vabzdžius ir vabzdžių aliejų.

Anot T. Arsivalos, 2017 m. patvirtinus vabzdžių baltymų naudojimą akvakultūroje, vabzdžių sektorius ėmė sparčiai augti. Todėl natūralu, kad kitas žingsnis turėtų būti vabzdžių miltų įteisinimas naminių paukščių lesalų gamybai. Tai suteiktų naują plėtros galimybę paukštininkystei.

Galimus pokyčius jis sieja su rengiamais teisės aktų projektais leisti naudoti lesalų gamybai mėsos ir kaulų miltus.

„Europos Komisija pritaria vabzdžių naudojimui pašarams, bet taip pat reikalauja, kad nebūtų pažeista pašarų ir maisto sauga, o sektorius turėtų ekonominį potencialą ir nekenktų aplinkai. Mūsų kelias – žingsnis po žingsnio plėsti rinkas, laikantis aukščiausių saugos standartų. Nuo pirmųjų diskusijų apie vabzdžių pašarų vartojimą akvakultūroje iki faktinio patvirtinimo praėjo 4 metai. Tai gana greitas įstatymų pakeitimas“, – tikėtinas permainas aiškino olandų kompanijos „Protix“ atstovas.

Olandai pratina vartotojus prie minties, kad vabzdžių naudojimas lesalams yra priimtinas dalykas. Viename didžiausių Olandijos prekybos tinklų prekiaujama kiaušiniais, kuriuos deda dedeklės, gaunančios su lesalais gyvų vabzdžių.

Europos lygiu olandai pristatė lašišas, kurių pašarams naudojami vabzdžiai. Netrukus vartotojams bus pristatyti tokiu pat būdu užauginti upėtakiai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai