Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Pasaulyje
Latvija: sausros paveiktiems ūkiams bus prašoma ES paramos

Ryga. Latvijos ketina prašyti Europos Sąjungos kompensacijų ūkininkams, patyrusiems nuostolių dėl beveik du mėnesius šalį alinusios sausros, pranešė Latvijos žemės ūkio ministerija.

Ministras Janis Duklavas ketina trečiadienį Briuselyje susitikti su Europos Sąjungos žemės ūkio komisaru Filu Hoganu (Phil Hogan) ir jį informuoti apie Latvijos ūkininkų dėl karščių bei sausros patirtus nuostolius bei prašyti apsvarstyti kompensavimo galimybes.

Latvijos žemės ūkio ministerijos vertinimais, ūkininkų nuostoliai bus nemenki, tačiau jų dydį galima bus nustatyti tik po grūdinių kultūrų, bulvių ir daržovių derliaus nuėmimo rudenį.

Bioversija 22 02 02

J. Duklavas taip pat ketina su F. Hoganu aptarti Latvijos interesus ES bendroje žemės ūkio politikoje po 2020 metų, išsakyti nepritarimą planams 15 proc. mažinti žemės ūkio finansavimą.

Gegužę ir birželį užsitęsusi sausra ir karštis Latvijoje pridarė žalos pasėliams bei ganykloms. Dėl šios priežasties ūkininkai buvo priversti gyvulius šerti praėjusių metų šienu, iškilo grėsmė pritrūkti pašaro artimiausią žiemą. Prastas derlius gali gerokai pabloginti ūkininkų finansinę padėtį, turėti kitų neigiamų padarinių.

Latvijos krizių valdymo centras birželio pabaigoje nusprendė dėl sausrų neskelbti nepaprastosios padėties šalies žemės ūkio sektoriuje bei vietoje to pasirinko apibrėžti situaciją kaip „nacionalinio masto stichinę nelaimę“.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos