Latvija pasiryžusi sumažinti „sofos ūkininkų“ apetitą
2012-08-20

Ryga, rugpjūčio 20 d. Tiesioginių išmokų diferencijavimas leistų būti mažiau dosniems „sofos ūkininkų" atžvilgiu ir labiau remti žemdirbius, kurie vykdo prekinę gamybą ar užsiima natūriniu ūkiu, t. y. realiai dirba žemės ūkio srityje, rašo Latvijos laikraštis „Dienas bizness".

Anksčiau Europos Komisijos pozicija buvo gana griežta: išmokos privalo būti mokamos už kiekvieną hektarą, kuris yra geros agrarinės būklės, nepriklausomai nuo to, naudojama žemė gamybai ar ne. Žemės ūkio ministerija jau pradėjo diskusijas apie tai, kad paramą žemės plotui būtina diferencijuojuoti - nustatyti mažesnį paramos lygį tiems plotams, kuriuose gera agrarinė būklė tik palaikoma.

„Pievų šienavimas - tai žemės ūkio paskirties žemės išsaugojimas ateičiai, todėl skiriama parama turi atitikti sąnaudas. Tie, kurie intensyviai dirba žemę, privalo gauti didesnę paramą. Šiuo atveju Latvijai pačiai būtina apibrėžti, kas yra „aktyvus ūkininkas", nes, pavyzdžiui, Prancūzija šiuo klausimu turi savo nuomonę ir apibrėžimą,"- paaiškino žemės ūkio ministrė Laimduota Straujuma.

Vaderstad 12 05

Vienas iš šios problemos sprendimo būdų - įteisinti aktyvaus ūkininko apibrėžimą. Taip pat siūloma nustatyti privalomą minimalų sąlyginių gyvulių kiekį ploto vienetui arba sukurti žemės ūkio produkcijos gamintojų registrą, kad būtų aišku, kiek gamintojų šalyje yra iš tiesų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai