Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Pasaulyje
Latviai sutarė gerokai sumažinti PVM vietiniams visiams, daržovėms, uogoms

Ryga. Latvijos valdantieji pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui sumažinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą latviškiems vaisiams, uogoms ir daržovėms nuo 21 proc. iki 5 procentų.

Apie tokį sprendimą, kurį dar svarstys Vyriausybė ir parlamentas, pranešė premjeras Maris Kučinskis. Žemės ūkio ministerija savo siūlymą motyvavo siekiais skatinti šalies augalininkystės plėtrą bei jos produkcijos legalizavimo lygio didėjimą.

Pranešime teigiama, kad šis žingsnis padidins atitinkamų produktų konkurencingumą. Lengvatiniu tarifu apmokestinti siūlomų produktų sąraše - obuoliai, kriaušės, cidonijos (bedygliai svarainiai), vynuogės (vietinių veislių, smulkiauogės), vyšnios, slyvos, braškės, avietės, gervuogės, juodieji ir raudonieji serbentai, agrastai, mėlynės, bruknės, spanguolės, aronijos, šaltalankiai, šermukšniai, šeivamedžių, sausmedžių, citrinvyčių, putinų uogos, tekšės ir braškės, bulvės, svogūnai, česnakai, porai, kopūstai, žiediniai kopūstai, brokoliai, salotos ir trūkažolės, morkos, ropės, griežčiai, krienai, topinambai, ridikėliai, ropės, petražolės, burokėliai, ridikai, agurkai, žirniai, pupelės, salierai, špinatai, rabarbarai, moliūgai, cukinijos, pankoliai, kukurūzai, laiškiniai svogūnai, bazilikai, krapai, mėtos, kalendros ir kiti prieskoniniai augalai.

Latvija yra viena iš penkių ES šalių, kuriose maisto produktams netaikomas mažesnis PVM tarifas. Kitos keturios šalys yra Lietuva, Estija, Bulgarija ir Danija. Tiesa, Latvijoje taikomas 12 proc. PVM kūdikių maistui.

Kaip teigiama pranešime, PVM sumažinimo teigiamą poveikį labiausiai pajus mažas pajamas gaunantys asmenys. Tuo pačiu su prekybininkais numatoma pasirašyti susitarimą dėl proporcingo kainų mažinimo.

Bioversija 22 08 31

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos