Klonuotų gyvūnų produkcijai JAV – žalia šviesa
2008-01-23

Vašingtonas, sausio 23 d. Jungtinių Valstijų Maisto ir vaistų administracija (FDA) paskelbė, kad klonuotų galvijų, kiaulių ir ožkų mėsa bei pienas yra tokie pat saugūs vartoti maistui, kaip ir įprastu būdu dauginamų gyvūnų. Kitų gyvulių mėsai įvertinti kol kas neužtenka duomenų, skelbia svetainė „Terra Daily“.

Oficialus valstybinės įstaigos pranešimas užbaigia ilgus tyrinėjimų ir prieštaringų vertinimų metus. JAV augintojai 2001 m. susitarė netiekti klonuotų gyvulių ar jų palikuonių mėsos bei pieno, kol jų saugumo nepatikrins FDA. Organizacijos atstovų teigimu, dabar bus siekiama sklandžiai įvesti šiuos gaminius į rinką.

Valstybė nereikalaus naudoti specialių etikečių ar kitokių informavimo priemonių, kadangi klonuotų galvijų, kiaulių ir ožkų gaminiai savo kokybe niekuo nesiskiria nuo įprastų.

Klonuotas gyvūnas yra tiksli genetinė donoro kopija – lyg identiškas dvynys, tik gimęs ne tuo pačiu metu. FDA pažymi, kad klonavimas nėra tas pats, kas genų inžinerija, kadangi pastaroji apima genetinės informacijos keitimą, pridėjimą ar trynimą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai