Klimato duomenys jau leidžia nuspėti derlių
2013-09-10

Japonija. Kai kuriais atvejais klimato duomenys prieš keletą mėnesių jau leidžia nuspėti derlių, kurį prarasime, rašo portalas „Science Daily".

Tarptautinė mokslininkų komanda, vadovaujama specialistų iš Japonijos, išsiaiškino, kad maždaug trečdalyje visų dirbamos žemės plotų klimatas ir derliai yra labai susiję. Nors derlių lemia daugybė veiksnių, kai kuriuose regionuose klimatas turi itin didelės reikšmės.

Pagal kasmetinius temperatūros ir kritulių duomenis nuo 1983 iki 2006 m. tyrėjai sukūrė kompiuterinį modelį, kuris apskaičiuoja būsimą derlių iki jo rinkimo likus trims mėnesiams. Sistema tinkamiausia kviečiams bei ryžiams ir pasiteisina maždaug penktadalyje pasaulio regionų.

Dojus agro 19 09 10

Šis darbas yra pirmasis žingsnis kuriant didesnio masto strategiją, leisiančią ūkininkams skurstančiose šalyse užauginti geresnį derlių, kai metai palankūs, ir iš anksto pasiruošti prastesniems sezonams. Pavyzdžiui, jeigu palydovų duomenys ir klimato modeliai numato gerą sezoną ryžiams auginti, ūkininkai ar bendruomenės galėtų daugiau skolintis ir investuoti į technologijas, o draudikai - išlaikyti žemas palūkanų normas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai