Kirgiziją vėl siaubia skėriai
2018-07-19
Pixabay nuotrauka

Biškekas. Kirgizijos žemės ūkio laukus niokoja skėriai, kurių antplūdis tęsis dar daugiau nei dvejus metus.  

Kirgizijos Žemės ūkio, maisto pramonės ir melioracijos ministerijos Chemijos ir augalų apsaugos departamento direktorius Almazas Alakunovas „Kabar News“ agentūrai sakė, kad protrūkis stebimas jau nuo 2017 metų.

Anot jo, skėrių spiečiai puola kas 8-12 metų. Šis laikotarpis Kirgizijoje prasidėjo 2017 m. „Paskutinis protrūkis buvo užfiksuotas 2008 m. Po 9 metų vėl turime panašią bangą. Tai iš esmės susiję su jų gamtinėmis aplinkybėmis, kai kas 8-12 metų kartojasi protrūkis. Be to, skėriams buvo palankios oro sąlygos, pavyzdžiui, drėgnumas ir krituliai“, – paaiškino jis.

A. Alakunovas sakė, kad 2017 m. Augalų cheminio apdorojimo departamentas tvarkė apie 107 tūkstančius hektarų žemės, o 2018 m. – 128 tūkst. ha. Skėriai yra užėmę iš viso 136 tūkst. ha, iš jų 94 proc. yra chemiškai apdoroti.

Kirgizija pernai iš Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) ir JT Pasaulio populiacijos fondo (UNFPA) gavo daugiau nei 10 purškimo įrangų, kurių efektyvumas yra gerokai didesnis nei sovietinių traktorių. Sena įranga galima purkšti 20 hektarų per dieną, o nauja – daugiau nei 400 hektarų.

A.Alakunovas pažymėjo, kad skėrių antplūdis truks 4 metus, t.y. dar dvejus metus Kirgizija susidurs su šia problema.

Migruodami milijoniniai skėrių spiečiai savo kelyje suryja visą augaliją. Tokia skėrių invazija pridaro milžiniškos žalos pasėliams. Ne veltui senovėje juos vadindavo „Dievo rykšte“, o skėrius gretino su tokiomis nelaimėmis kaip maras ir karas.

Lietuvoje dažniausiai aptinkami skėrių atstovai yra iš giedančiųjų skėrių pošeimio – tai pievose ir pelkėse sutinkami šokinėjantys ir čirškiantys skėriukai, dažnai vadinami žiogais. Tačiau nuo žiogų juos lengva atskirti pagal trumpas antenas. Be to, skėriukai dažniausiai būna daug mažesni už žiogus.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai