


Niujorkas. Kinija ruošiasi atšaukti muitų tarifus JAV žemės ūkio produktams mainais už sankcijų atšaukimą Kinijos gamintojo ZTE gaminiams.
„Reuters“ pranešė, kad JAV ir Kinijos pareigūnai yra arti susitarimo. Kovą Kinija paskelbė, kad nustatys 25 proc. muito tarifą kiaulienai, o kitiems maisto produktams (vynui, šviežiems vaisiams, džiovintiems vaisiams ir riešutams) bus taikomas 15 proc. muito mokestis.
Tai buvo Kinijos atsakas į JAV paskelbtus didelius muitų tarifus iš Kinijos importuojamam plienui ir aliuminiui. Buvo skelbiama, kad JAV nustatys daugiau nei 50 mlrd. JAV dolerių siekiančius muitų tarifus Kinijos prekėms.
Vasarį JAV žvalgybos agentūrų vadovai vieningai įspėjo JAV piliečius nesinaudoti Kinijos gigantų „Huawei“ ir „ZTE“ produktais bei paslaugomis. Nuo 2016 m. Teisingumo departamentas stebėjo, ar šis mobiliųjų įrenginių ir bazinės ryšio tinklų įrangos gamintojas nepažeidžia JAV sankcijų Iranui sąlygų.
Balandį JAV Komercijos departamentas uždraudė JAV įmonėms septynerius metus pardavinėti produktus ir technologijas Kinijos išmaniųjų telefonų gamintojui ZTE. Sprendimas priimtas dėl sankcijų, taikomų Iranui ir Šiaurės Korėjai, sąlygų pažeidimo.
Kinijos įmonė ZTE gegužės pradžioje oficialiai pareiškė, kad „nutraukia pagrindinę veiklą“. Tokio pareiškimo priežastis – JAV draudimas eksportuoti amerikietiškas technologijas šiai įmonei.
Įmonės atstovai teigė vykdantys derybas su JAV, siekdami atšaukti arba pakeisti JAV Komercijos departamento balandžio mėnesio sprendimą uždrausti eksportą. Dėl šio draudimo sąlygų ZTE nebeturi galimybių ateinančius septynerius metus į savo telefonus montuoti JAV įmonių „Dolby“ bei „Qualcomm“ komponentų, o tai smarkiai apriboja ZTE galimybes telefonų rinkoje konkuruoti su gaminiais, kuriuose naudojami šie komponentai.
JAV Komercijos departamento atstovai tvirtina, kad ZTE nesilaikė susitarimo, kuris buvo sudarytas po to, kai praėjusiais metais buvo pripažinta kalta neteisėtai pardavinėjant telefonus su amerikietiškais komponentais Iranui ir Šiaurės Korėjai. Pagal šį susitarimą ZTE turėjo nubausti darbuotojus, atsakingus už neteisėtus sandėrius ir neskirti jiems jokių premijų.
Ši susitarimo dalis ir buvo pažeista. Buvo atleisti keturi aukštesnio lygio įmonės darbuotojai, o likusiems 35 dėl sankcijų pažeidimo atsakingiems žmonėms išmokėtos viso dydžio premijos. Pasirašant šį susitarimą ZTE sutiko, kad nesilaikant sąlygų jie 7 metams praras teisę importuoti amerikietiškus telefonų komponentus.
Dabar netikėtai Donaldas Trumpas paskelbė, kad nori padėti ZTE sugrįžti į verslą, kaip visada, savo nuomonę paskelbęs savo „Twitter“ paskyroje.
„Kinijos prezidentas Xi ir aš dirbame kartu, kad galėtume didžiulei Kinijos telefonų kompanijai ZTE padėti greitai grįžti į verslą. Per daug darbo vietų Kinijoje prarasta. Komercijos departamentas instruktuotas tai padaryti“, savo žinutėje rašė D. Trumpas.
JAV žiniasklaidoje svarstoma, kodėl D. Trumpas susirūpino darbo vietomis Kinijoje. „New York Times“ išsako nuomonę, kad sankcijos ZTE ir jų galimas atšaukimas yra JAV galimybė turėti kozirį derybose su Kinija dėl muitų JAV gaminiams.
Kinijos muitų atšaukimas leistų JAV ūkininkams ir maisto gamintojams išlikti konkurencingais Kinijos rinkoje.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Rusiškų grūdų per Latviją išvežta mažiau
2025-05-06 -
Britų ūkininkai nusivylė rapsais, jų augina vis mažiau
2025-05-05 -
Stiprios šalnos pakenkė Ukrainos pasėliams, sodams
2025-05-05
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Pakeistos susietosios paramos už pienines karves taisyklės
2025-04-07
(0)