Kinijoje atidaryta megaferma
2014-06-27

Pekinas. Naujosios Zelandijos pieno milžinė „Fonterra" Kinijoje įkūrė gigantišką pieno ūkį, kuriame laikoma 15 tūkst. melžiamų karvių. Gyvuliai į Kiniją atgabenti iš Australijos ir Naujosios Zelandijos. Pienininkystės centrą sudaro penki kompleksai, kurių kiekviename laikoma nuo 3000 iki 3500 karvių, dirba apie šimtą darbuotojų.

Kaip rašo „Top Agrar", megafermoje planuojama primelžti 150 mln. litrų pieno per metus. Perdirbti žaliavos pati „Fonterra" neketina, pieną ji parduos kinų perdirbėjams.

Šveicarijos ir Vokietijos žiniasklaida praneša, kad koncernas gali tikėtis gerų pieno kainų, nes užtikrins aukštesnę kokybę ir geresnę maisto saugą nei tradiciniuose Kinijos pieno ūkiuose. Tai patvirtina ir Australijos ABC cituojamas koncerno atstovas Henkas Blesas (Henk Bles). „Jokia kompanija tiek neinvestuos, jei nesitikės pelno. Aukštos kokybės pienas yra paklausus ir už tai mokama", - sako H. Blesas.

„Fonterra" planuoja iki 2020 metų Kinijoje pasiekti 1 milijardo litrų pieno primilžį per metus. Skelbiama, kad jau pradėtos ir antrojo tokio fermų centro statybos, kurį atidaryti planuojama kitąmet. Čia taip pat žadama kasmet gauti po 150 mln. litrų pieno.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai