Kinija siekia gerokai padidinti kiaulienos importą
2015-03-25

Pekinas. Kinijoje suvartojama daugiau kaip pusė pasaulio kiaulienos, o 2015 m. šios rūšies mėsos importas pasieks rekordines aukštumas. Išretėjus nacionalinių gamintojų gretoms, išaugus mėsos vartojimui, šalies rinka ir toliau lieka priklausoma nuo užsienio tiekėjų.

JAV ekspertai prognozuoja, kad kiaulienos vartojimas Kinijoje pasieks 57,2 mln. t ribą ir tai yra daugiau nei buvo prognozuojama, rašo portalas agrimoney.com. „Visuomenė vis labiau domisi sveika mityba, vartoja mažiau riebalų. Miesto gyventojai skiria didesnį dėmesį gyvulių pašarų saugai, todėl didesnį populiarumą įgyja kokybiška kiauliena. Didėja jautienos paklausa, ypač tarp viduriniosios klasės atstovų", - skelbia JAV Žemės ūkio departamento specialistai.

Tačiau Kinijoje stebima kiaulienos gamybos mažėjimo tendencija. Ūkininkai atsisako savo verslo dėl nepalankaus kiaulienos ir kukurūzų, kaip pagrindinio pašaro, kainų santykio. Patyrę ilgalaikių nuostolių gyvulių augintojai priversti išbrokuoti savo paršavedes. Prognozuojama, kad šiais metais kiaulių bandos dydis sumažės 9,8 proc. – tai didžiausias nuosmukis nuo 1996 m. Kiaulienos gamyba smuks iki 56,1 mln. t, kai per 2014 metus gauta 56,71 mln. t mėsos.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Vietinės kiaulienos gamybos sumažėjimas atveria rinkoje tuštumą, kurią užpildo importuota produkcija. Prognozuojama, kad 2015 m. kiaulienos importas padidės 50 proc. iki rekordinių 1,2 mln. tonų. Didžiausia paramos tiekėja įvardinama Europa, o ne JAV. Amerikiečių apmaudui, Kinija vis plačiau atveria vartus kiaulienai iš ES.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai