Kinija įveda 80 proc. dydžio muitus Australijos miežiams
2020-05-20

Pekinas. Praėjus kelioms dienoms po to, kai buvo sustabdytas jautienos importas iš Australijos, Kinija pirmadienį paskelbė įvedanti 80,5 proc. muitus iš šios šalies importuojamiems miežiams.

Vyriausybei atlikus tyrimą, kaip iš Australijos eksportuojami grūdai, Kinija nustatė, kad Australijos subsidijos ir dempingas „padarė didelę žalą šalies pramonei“, sakoma prekybos ministerijos pranešime.

Antradienį įsigaliojo 73,6 procento antidempingo muitas ir 6,9 procento antisubsidijų muitas iš Australijos importuojamiems miežiams, pranešė ministerija.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Praėjusią savaitę Kinija sustabdė keturių pagrindinių Australijos jautienos tiekėjų importą, kilus įtampai tarp dviejų šalių dėl Kanberos pastangų išsiaiškinti koronaviruso kilmę.

Kinijos užsienio reikalų ministerija paneigė ryšį tarp prekybos su Australija apribojimų ir tyrimo, sakydama, kad tai yra „du visiškai skirtingi dalykai“.

Visgi Pekino ambasadorius Čen Dzingje (Cheng Jingye) praėjusį mėnesį laikraščiui „The Australian Financial Review“ teigė, jog Australijos postūmis atlikti nepriklausomą tyrimą gali išprovokuoti Kinijos vartotojų boikotą. „Kinijos visuomenė yra suirzusi, nuliūdusi ir nusivylusi tuo, kaip elgiasi Australija“, – teigė Cheng Jingye.

Jis pridūrė: „Žmonės patys sprendžia. Gal paprasti žmonės pasakys: „kodėl turėtume gerti Australijos vyną? Valgyti Australijos jautieną?“

Kinijos prekybos ministerija pirmadienį pranešė nusprendusi įvesti muitus, kurie galios penkerius metus, atlikusi tyrimą, pagrįstą „atitinkamais Kinijos įstatymais ir Pasaulio prekybos organizacijos nuostatais“.

AFP-BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai