Kinija bandys išvalyti pasėliams nebetinkamą žemę
2018-02-09

Pekinas. Kinija sieks iki 2020 m. išvalyti iki 90 proc. chemikalais užterštos žemės, kad ją vėl būtų galima naudoti pasėliams, o ketvirtadalyje šalies teritorijos bus apribota žemės ūkio veikla. 2013 m. tyrimas parodė, kad apie 3,33 mln. hektarų (tai atitinka maždaug pusė Lietuvos ploto arba visą Belgiją) Kinijos žemės ūkio naudmenų yra pernelyg užteršti, kad būtų galima auginti pasėlius.

Kinijos aplinkos ministras Li Ganjie teigė, kad Kinija atliks išsamų dirvožemio taršos tyrimą ir nustatys  bandomąsias zonas, kurios bus naudojamos dirvožemio taršos prevencijos ir apdorojimo technologijoms ištirti, paskelbė Aplinkos apsaugos ministerija savo oficialioje svetainėje. Numatomos dirvožemio valymo išlaidos yra 1 trilijonas juanių (127 mlrd. eurų).

Dar 2014 m. Kinija paskelbė apie kovą su aplinkos tarša, bandydama reaguoti į visuomenės nepasitenkinimą ir sumažinti žalą, per daugiau nei tris dešimtmečius padarytą upėms ir dirvožemiui. Buvo nustatyta, kad šalies ūkininkai užteršė vandenį labiau nei gamyklos.

Li Ganjie teigė, kad Kinija taip pat ketina iki 2020 m. pabaigos sumažinti „žemesnio nei V lygio"  (netinkamo net pramoniniam naudojimui ar drėkinimui) vandens dalį iki mažiau nei 5 proc. viso šalies vandens. Pirmąjį 2017 m. pusmetį šio labiausiai užteršto vandens rodiklis sudarė 8,8 proc.

Geriamojo vandens kokybės gerinimas taip pat yra vienas iš pagrindinių prioritetų. Kinija ketina užtikrinti, kad iki dešimtmečio pabaigos daugiau kaip 80 proc. vandens būtų III lygio ar geresnis, t.y., tinkamas naudoti žmonėms.

MŪ inf. "Greenpeace" nuotr.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai