Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Kas palankesni aplinkai: žoliniai ar kukurūzų pašarai?

Berlynas. Vokietijos mokslininkai nustatė, kad raciono sudėtis turi įtakos metano kiekiui, kurį išskiria galvijai. Eksperimentinis tyrimas atskleidė, kad karvių šėrimui naudojant kukurūzus, išsiskiria mažiau aplinkai kenksmingų dujų nei šeriant žole, rašo „Agrarheute".

Šiaurės Reino - Vestfalijos žemės ūkio rūmu remiamas eksperimentas įgyvendintas, siekiant išsiaiškinti, kaip raciono pašarai lemia organizmo išskiriamų dujų sudėtį. Bandymas, kuris truko 120 dienų, atliktas su 2 karvių bandomis, laikant gyvulius tvartuose. Pirmosios grupės galvijai, kurių racione vyravo kukurūzai, per dieną vidutiniškai išskirdavo 340 g metano. Antrosios grupės karvės, kurios daugiausiai ėdė žolę, per parą išskirdavo vidutiniškai 360 g klimato atšilimą lemiančių dujų.

Ieškant sprendimų, kaip sumažinti gyvulininkystės keliamą žalą, atlikta ir daugiau panašių tyrimų, tačiau tik laboratorijų sąlygomis. Vokiečių eksperimentas įgyvendintas su realiais galvijais tvartuose. Šiltnamio efektą sukeliančios metano dujos, kurios susidaro atrajotojų virškinimo trakte, yra 25 kartus kenksmingesnės aplinkai nei anglies dioksidas. Federalinės aplinkos agentūros duomenimis, 2011 m. apie 50 proc. Vokietijoje išskiriamo metano susidarė žemės ūkyje.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Gyvas organizmas funkcionuoja kaip visuma, todėl mokslininkai dar aiškinasi, kaip stipriai galima pakeisti racionus. Akivaizdu, kad pastangos sumažinti išskiriamo metano kiekį atsilieps karvių pieningumui. „Negalima žvelgti į šią problemą kaip į atskirą procesą. Ieškome galimybių subalansuoti abu reiškinius ir ištirti karvių organizmo tolerancijos ribas", - teigia vienas iš projekto autorių Sebastianas Hoppe.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos