Karštis Ukrainoje grasina pasėliams
2018-05-09

Kijevas. Rekordinė temperatūra Ukrainoje dar nepakenkė javų pasėliams, bet būgštaujama, kad derlius nebus toks, kokio anksčiau tikėtasi.

Ukrainoje gegužės 4 d. buvo užfiksuota rekordinė oro temperatūra, kai ji pakilo 30,1 laipsnių ir 1,2 laipsnio viršijo 1911 m. rekordą. Vidutinė dienos temperatūra (23,1 laipsnio) sumušė 1934 m. rekordą (buvo 22,8 laipsnio).

Vidutinė temperatūra Kijeve balandį buvo 13,1 laipsnių šilumos, o tai yra apie 50 procentų daugiau nei vidutinė daugiamate balandžio mėnesio temperatūra. Balandžio 29 d. Kijeve temperatūra pakilo iki 26,8 laipsnių. Visa tai atsitiko po neįprastai šalto kovo mėnesio, bet švelnios žiemos.

Šie ekstremalūs orai ūkininkams kelia nerimą dėl vasarinių pasėlių – kviečių ir miežių, nes jie turėjo labai ribotą laikotarpį sėkmingai sėjai.

Žemės ūkio ministerija vis dar tikisi, kad šių metų grūdų derlius bus praėjusių metų lygio, bet analitikai jau sumažino savo prognozes. Žemės ūkio konsultacijų bendrovė „UkrAgroConsult“ jau du kartus sumažino savo prognozę 2018 m. miežių derliui: nuo 8,7 mln. tonų iki 7,75 mln. tonų.

Anot meteorologų, dėl sausros jau nukentėjo kai kurios sritys Ukrainos pietuose. Nors žiemą dėl sniego susikaupė dideli dirvožemio drėgmės rezervai, žiemkenčiai ir vėlyvo pavasario pasėliai vis dar saugūs.  Meteorologai taip pat prognozuoja, kad dėl sausrų per 10-15 metų Ukrainos pietuose dirvožemis taip išdžius, kad taps netinkamu žemės ūkiui, o atskirais periodais net 70 proc. šalies dirvožemio patirs drėgmės trūkumą.

Šiais metais Ukrainos grūdų derlius gali siekti apie 62 mln. tonų grūdų, prognozuoja „UkrAgroConsult“, pažymėdama, kad gali išaugti kviečių ir kukurūzų derlius, tačiau sumažėti miežių.

Praėjusių metų grūdų derlius siekė 61,3 mln. tonų (26,1 mln. tonų kviečių, 24,1 mln. tonų kukurūzų ir 8,3 mln. tonų miežių).

Ukraina yra  trečioji pagal dydį grūdų eksportuotoja. Ukrainos ūkininkai gegužės 2 d. jau buvo pasėję 4,4 mln. ha vasarinių javų arba 60 proc. viso ploto.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai