Kaliningrado srityje statys mineralinių trąšų gamyklą
2018-02-23

Kaliningradas/Vilnius. Pasirodžius informacijai, kad „Achemos grupė" planuoja pastatyti mineralinių trąšų gamyklą Kaliningrado srityje, koncernas oficialiai pranešė, kad su projektu neturi nieko bendra. Teigiama, kad minimos investicijos susijusios su vienu iš koncerno akcininku.

Portalas kaliningrad.ru, remdamasis Kaliningrado srities administracijos spaudos tarnyba, pranešė, kad koncernas „Achemos grupė" planuoja pastatyti mineralinių trąšų gamyklą Kaliningrado srityje, Nemano rajone. Investicijos į projektą viršys 47 milijardus rublių (671 mln. eurų).

Kaliningrado srities valdžia tikisi, kad perdirbdama dujas įmonė gamins pasaulio kokybės standartus atitinkančią produkciją. Naujoje gamykloje galėtų būti įdarbinta mažiausiai 200 darbuotojų. Regiono valdžia taip pat tikisi, kad plėtodama eksportą įmonė padidins mokestines pajamas, aprūpins žemės ūkį reikalingomis trąšomis, skatins jūros ir geležinkelių transporto plėtrą.

Vaderstad 12 05

Specialiai gamyklos statybai regione įkurta bendrovė „Neman Azot". Vasario 20 d. Maskvoje „Neman-Azot“ direktorių valdybos pirmininkas Arūnas Laurinaitis pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kaliningrado srities gubernatoriumi Antonu Alichanovu.

Tačiau kaip praneša BNS, remdamasi „Verslo žiniomis", kol kas išlieka mįslė, kas bus pagrindinis investuotojas, nes "Achemos grupė" tvirtina su šiuo projektu neturinti nieko bendra.

„Pareiškiame, kad koncernas „Achemos grupė" su šiuo projektu neturi nieko bendra. Minimos investicijos susijusios su koncerno smulkiuoju akcininku p. Arūnu Laurinaičiu. Viešojoje erdvėje jo išsakyta nuomonė šio projekto kontekste visiškai nesutampa su koncerno „Achemos grupė" pozicija“, nurodoma pranešime.

BNS nurodo, kad A. Laurinaičio nuomone, gamykla „Neman Azot" neturėtų tapti rimta konkurente panašią produkciją gaminančiai „Achemai", kuri didžiąją dalį pajamų gauna ne iš Lietuvos rinkos, o iš produkcijos eksporto, todėl geografinis artumas negali tapti rimtu „Neman Azot" konkurenciniu pranašumu prieš bendrovę „Achema".

Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentu ir Lietuvos ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo su Rusijos Verslo tarybos pirmininku esantis A. Laurinaitis teigė, kad naujieji pajėgumai Kaliningrado krašte pradės veikti maždaug po trejų metų. Jo teigimu, Kaliningrado gamykla planuoja savo produkciją realizuoti Rusijos rinkoje, nemažą dalį produktų pritaikys eksportui, tačiau Lietuva nėra įvardijama kaip prioritetinė jos rinka.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai