Jungtinėse Valstijose žiemkenčius niokoja ir šalčiai, ir gaisrai
2014-03-27

Vašingtonas. Žieminių kviečių pasėlių būklė Jungtinėse Valstijose blogėja kiekvieną savaitę. Kol meteorologai ir toliau prognozuoja ekstremalias klimatines sąlygas, agronomai skaičiuoja būsimus nuostolius, rašo portalas agrimoney.com.

JAV Žemės ūkio departamento (USDA) duomenimis, Pietų lygumose, kuriose išauginama daugiausiai duonai skirtų kviečių, žieminių kultūrų būklė yra „katastrofiška". Vasario mėnesį šią teritoriją nuklojo gausi sniego danga, kuri, kaip tikimasi, turėjo apsaugoti nuo neigiamos temperatūros. Kovo pabaigoje nusistovėjus sausiems ir vėjuotiems orams, dirvoje vis dar trūksta drėgmės.

Dėl vėjuotų sąlygų ir kritulių stokos, Kanzaso valstijoje puikiai ar gerai vertinamų daigų sumažėjo 3 punktais iki 34 proc. Sausas pavasaris Oklahomoje išprovokavo miškų gaisrus. Šioje valstijoje tik 18 proc. žieminių kviečių būklė vertinama kaip gera, Teksase šis rodiklis siekia tik 13 proc.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Kai žieminiai kviečiai ima busti iš ramybės periodo, jiems reikia labai daug drėgmės", - teigia USDA specialistai, tačiau meteorologai nežada permainų. Atvirkščiai, numatomas ne tik sausas, bet ir šaltas pavasaris.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai