Jungtinės Karalystės ūkininkai neatsigina vagių
2013-09-05

Londonas. Tiek Didžiosios Britanijos, tiek Šiaurės Airijos ūkininkams ramybės neduoda aukštas nusikalstamumo lygis kaime. Norėdamos apsaugoti savo gyvulius ir kitą turtą, kaimo bendruomenės ne tik suvienijo jėgas su policijos institucijomis, bet ir žada pačios aktyviai gaudyti ilgapirščius, rašo „Farmers Guardian".

Specialistai teigia, kad sunki ekonominė ir socialinė kaimo gyventojų padėtis susiklostė dėl nedarbo ir smukusio gyvenimo lygio. Nepasisekęs verslas, motyvacijos stoka, neadekvatus atlyginimas ar ilgos pertraukos tarp sezoninių darbų tam tikro socialinio sluoksnio žmones skatina nusikalstamu būdu ieškoti pajamų. Tikslinių vagysčių sąrašo viršuje - traktoriai, visureigiai, keturračiai, degalai ir gyvuliai.

Pernai, palyginti su 2011 metais, kaimo vietovėse įvykdytų nusikaltimų skaičius Jungtinėje Karalystėje sumažėjo 20 proc., avių vagysčių per praėjusius dvejus metus sumažėjo 50 proc. Tačiau ši nusikalstama veikla kasmet atneša milijoninių nuostolių. Kaimo draudimo įmonių duomenimis, 2012 metais kaimo nusikalstamumas sumažėjo pirmą kartą per ketverius metus, tačiau žalą patyrusiems asmenims teko išmokėti daugiau kaip 40 mln. svarų sterlingų (daugiau kaip 164 mln. litų) kompensacijų.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Jungtinės Karalystės Nacionalinė ūkininkų sąjunga, kaimo gyventojai, policija ir žemės ūkio transporto priemonių gamintojai suvienijo jėgas, kad galėtų efektyviau spręsti iškilusias problemas.

„Kaimo nusikalstamumas yra vietos bendruomenių problema, kuri sukelia žalą ir mažina žemės ūkio įmonių tvarumą. Ūkininkus neramina didėjantis vagysčių skaičius, todėl jie nori apsaugoti savo naminius gyvulius ir turtą. Siekiame sužinoti, kokių konkrečių veiksmų imsis policija, kad kaimo vietovėse taptų saugiau", - savo pozicijas išdėstė ūkininkų sąjungos atstovai. Kaimo bendruomenės išreiškė pageidavimą visapusiškai bendradarbiauti su pareigūnais ir aktyviai dalyvauti, užtikrinant turto saugumą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai