JAV vėl stoja į kovą prieš jautienos importo draudimą
2016-12-23

Vašingtonas. Jungtinės Valstijos ketvirtadienį paskelbė vėl stojančios į kovą prieš Europos Sąjungos (ES) nustatytą hormonais apdorotos amerikietiškos jautienos importą ir įspėjo, jog gali nustatyti muitus Europos prekėms.

Šis JAV sprendimas, vėl įžiebiantis seną ginčą, buvo priimtas šiemet nepavykus susitarti dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) susitarimo.

„Amerikos fermerių gaminama jautiena yra viena geriausių planetoje, tačiau dėl varžančios Europos Sąjungos politikos ES vartotojai ir toliau neturi priėjimo prie JAV jautienos priimtinomis kainomis", - pareiškė žemės ūkio sekretorius Tomas Vilsakas (Tomas Vilsackas).

Vaderstad 12 05

1998 metais Pasaulio prekybos organizacija (PPO) nustatė, kad ES įvestas šios JAV jautienos importo draudimas pažeidžia PPO reikalavimus ir nėra pagrįstas moksliniais įrodymais, rašoma pranešime, kurį paskelbė JAV prekybos atstovo tarnyba.

Europos pareigūnai įrodinėjo, kad šį ginčą reikėtų spręsti pagal TTIP susitarimą, tačiau rugsėjį pripažino, kad šalims nepavyks patvirtinti šios sutarties 2016 metais.

Pasak JAV prekybos atstovo tarnybos, kadangi TTIP derybos žlugo, JAV vėl imasi veiksmų dėl šio Europos Sąjungos draudimo.

Pranešime taip pat nurodoma, kad po viešųjų ginčo svarstymų JAV galėtų nustatyti muitus tam tikroms ES prekėms.

AFP-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai