Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Pasaulyje
JAV tapo pagrindinėmis sojų pupelių tiekėjomis ES

Briuselis. Amerikietiškos sojų pupelės šiuo metu sudaro 52 proc. visos Europos Sąjungos (ES) rinkos, skelbia Europos Komisija (EK). Tai reiškia, kad JAV yra didžiausios sojų pupelių tiekėjos Europoje.

Praėjusiais metais tuo pat laikotarpiu JAV užėmė tik 25 proc. ES sojų pupelių rinkos. Briuselis teigia, kad prekybos apimčių padidinimas, ypač sojų, buvo sutartas per JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) ir EK vadovo Žano-Klodo Junkerio (Jean-Claude Juncker) susitikimą liepos 25 dieną.

EK dokumentuose nurodoma, kad pastarosiomis savaitėmis fiksuojamas stabilus amerikietiškų sojų pupelių importo augimas. Palyginti su 2017 prekybos metų pirmosiomis 12 savaičių (nuo liepos iki rugsėjo vidurio), sojų importas iš Jungtinių Valstijų į ES padidėjo 133 proc., t. y. 1 473 749 tonomis

Bioversija 22 02 02

2018 m. rugpjūčio 1 d. pateikus pirmąją ataskaitą, apimančią pirmąsias penkias einamųjų prekybos metų savaites, importas sudarė 360 000 tonų – tai atitinka 280 proc. metinio prieaugio.

Šaltinis – Europos Komisija

Pagal sojų įvežimą į Europą JAV lenkia Braziliją (40 proc.), kuri yra antroji pagrindinė tiekėja į ES, toliau eilėje – Kanada (2,3 proc.), Paragvajus (2,3 proc.) ir Urugvajus (1,7 proc.).

Komentuodamas šiuos duomenis EK atstovas prekybos klausimais Danielis Rozarijas (Daniel Rosario) sakė neturįs tikslių skaičių, kokia dalis iš viso amerikietiškų sojų pupelių importo gali būti genetiškai modifikuotos pupelės.

„Bet kokia į ES importuojama prekė, kad ir viena sojų pupelė, turi atitikti mūsų aplinkos apsaugos, vartotojų teisių apsaugos ir t.t. įstatymus“, – sakė D. Rosario. Jis pabrėžė, kad ES privalo importuoti šį produktą, nes pati Europa jo pakankamai neužaugina.

Šiuo metu ES per metus importuoja apie 14 mln. tonų sojų, kurios naudojamos kaip baltymų šaltinis gyvuliams – vištoms, kiaulėms ir galvijams – šerti ir pienui gaminti. JAV kilmės sojos yra labai patraukli pašarų alternatyva Europos importuotojams ir naudotojams dėl konkurencingų kainų.

„Interfax“-BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos