Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Pasaulyje
JAV stringa kroviniai su grūdais
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vašingtonas. Vieno iš svarbių JAV terminalų eksportuotojai nutraukia kukurūzų ir sojų pupelių pardavimų siūlymus spaliui ir lapkričiui, nes neaišku, ar galės atgabenti krovinius. 

JAV iš Meksikos įlankos pakrantės terminalų išgabenama daugiau nei pusė šios šalies eksportuojamų kukurūzų, sojų pupelių ir kviečių. Tačiau šiemet tiekimo grandinė sutriko per patį derliaus nuėmimą.

Grūdai, trąšos ir kitos prekės, gabenamos svarbiu vandens keliu, užstrigo net keliose Misisipės upės vietose dėl grėsmingai kritusio vandens lygio. Maždaug 100 vilkikų, traukiančių apie 1 600 baržų, laukia, kad galėtų praplaukti vieną Misisipės seklumą netoli Providenso ežero Luizianoje, rašo portalas „Agriculture“.

Bioversija 23 09 01 m7

JAV ginkluotųjų pajėgų inžinierių korpusas gilina upę, siekdamas atgaivinti laivybos kanalą ir bent dalis krovinių galėtų pajudėti. Vis dėlto baiminamasi, kad be gausaus lietaus svarbiausiu grūdų eksportavimo metu niekas nepajudės. Beje, šiuo vandens keliu į šiaurę prieš žiemą gabenama ir kelių druska.

Baržų operatorės „Canal Barge Company“ prezidentas Merritt‘as Lane‘ė (Meritas Leinė) tik konstatuoja, kad motina gamta iškrėtė šunybę, o orų prognozės neteikia didesnio palengvėjimo.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
  Visos apklausos