JAV bankrutavo keli šimtai ūkininkų
2019-11-05
pixabay.com nuotr.

Vašingtonas. Dėl problemų, kurias sukėlė JAV ir Kinijos prekybos karas, ir nepalankių oro sąlygų šiemet Valstijų ūkininkų bankrotų skaičius pasiekė aukščiausią nuo 2011 metų lygį.

JAV ūkininkų federacijos duomenimis, per dvylika mėnesių iki 2019 metų rugsėjo pabaigos šalyje bankrutavo 580 ūkininkų – 24 proc. daugiau negu tuo pat laikotarpiu metais anksčiau ir daugiausiai nuo 2011-ųjų, kuomet buvo užfiksuoti 676 ūkininkų bankrotai.

Visgi bankrotų skaičius tebėra gerokai mažesnis už rekordinius praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio lygius.

Dėl JAV ir Kinijos prekybos karo JAV ūkininkų padėtis gerokai pablogėjo, rašo agentūra „Bloomberg“. Todėl žemdirbiams svarbu, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) ir Kinijos prezidentas Si Dzinpingas (Xi Jinping) pasirašytų spalį pasiektą „pirmojo etapo“ prekybos susitarimą, pagal kurį Kinija gerokai padidins perkamus JAV žemės ūkio produktų kiekius.

Federacija pažymi, kad JAV ūkininkai vis labiau priklauso nuo prekybos subsidijų ir federalinių programų, kuriomis užtikrinama jų produktų paklausa.

JAV žemės ūkio departamento prognozėmis, šiais metais beveik 40 proc. pelno – 33 mlrd. JAV dolerių iš numatomų 88 mlrd. JAV dolerių – ūkininkai gaus įvairių pagalbos programų, subsidijų ir draudimo dėka.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(3)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  • POVILAS

    Kiekvieną dieną tyliai išsiparduoda po kelis ūkius nes ūkininkas laikomas turtuoliu kaip keletas ūkinkų verslininkų.Visi kiti sąžinigai atidirbę metus neturi už ką paskolų susimokėti,nekalbant apie uždirbį. Garsiai skamba milijonai kompensacijom o ūkinikui vos keli šimtai. Trašos chemija detalės kuras brangsta kiekvienais metais o grūdai kaina kaip prieš 20 metų! Geriau bus sintetinis maistas.Liūna!!!

  • Besidominti

    Pagal mūsų valdžią ir miestiečius ūkininkai per gerai gyvena, todėl, juos dar apmokestinti ruošias. Jie nemato, kad daugelis galo su galu nebesuduria. Technikos, trąšų, chemijos, darbo jėgos kainos kyla, produkcijos supirkimo - krenta. Kai pradėsLT bankrutuoti ūkininkai, paskui juos įvairios su žemės ūkiu sisijusios įmonės, kas tada? Trumparegiai visi, svarbu LT valdžiai sau asignavimus pasididinti .....

  • Ūkininkas

    Pas mus Lietuvoj ir kažkas panašaus bresta, nuomos, išteklių kainos pasiekė kosmosą, o produkcija perkama už katino ašaras. Ne už kalnų bankrotai.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai