Išrinkta nauja tarptautinės žemdirbių organizacijos COPA vadovybė
2013-09-23

Briuselis. Naujuoju didžiausios lobistinės Europos Sąjungos žemdirbių organizacijos COPA vadovu išrinktas olandas Albertas Matas (Albert Maat - nuotraukoje), o viena iš viceprezidenčių - latvė Maira Dzelzkalėja. Savo kandidatūrą į COPA viceprezidento postą kėlė ir Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas, tačiau sėkmė jį aplenkė.

COPA vadovo rinkimai įvyko praėjusį penktadienį, pasibaigus ilgamečio organizacijos prezidento vokiečio Gerdo Zonleiterio (Gerd Sonnleiter) kadencijai. COPA prezidiumo sprendimu, jam suteiktas COPA garbės pirmininko vardas.

Naujasis organizacijos vadovas A. Matas iki šiol ėjo COPA viceprezidento pareigas. Jis atstovauja Olandijos žemės ūkio ir daržininkystės sektoriaus darbdavius vienijančiai organizacijai LTO, dvi kadencijas yra buvęs Europos Parlamento nariu.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Penktadienį išrinkti ir šeši COPA viceprezidentai. Viceprezidento pareigas rinkimuose išsaugojo tik prancūzas Chavjė Beulenas (Xavier Beulin), o 5 pavaduotojai išrinkti naujai - tai airis Haris Sinkleras (Harry Sinclair), ispanas Rikardas Sera Arias (Ricardo Serra Arias), lenkas Ježis Chroscikovskis (Jerzy Chroscikowski), vengras Miklošas Šoltas Kisas (Miklos Zsolt Kis) ir latvė Maira Dzelzkalėja (Latvijos žemdirbių Seimo vicepirmininkė).

Pirmą kartą COPA vadovybėje pusę viceprezidentų sudaro naujųjų ES šalių atstovai. Tikimasi, kad tai padės efektyviau kelti naujųjų ES šalių žemdirbių problemas tarptautiniame lygyje.

Į COPA viceprezidento postą oficialiai pretendavo ir ŽŪR pirmininkas Andriejus Stančikas, kuriam paramą žadėjo kitų Baltijos šalių atstovai, tačiau rungiantis dėl postų to neužteko.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai