Išaiškintas tarptautinis traktorių vagysčių tinklas
2014-03-07

Paryžius. Europos policijos biuras atskleidė organizuotą nusikalstamą grupuotę, kuri grobė stambią žemės ūkio techniką. Nukentėję Prancūzijos, Austrijos, Nyderlandų ūkininkai savo nuostolius vertina milijonais eurų.

Kaip skelbiama oficialiai išplatintame Europos policijos biuro „Europolas" pranešime, bendros Prancūzijos, Ispanijos, Vengrijos ir Rumunijos pareigūnų operacijos metu sustabdyta stambios nusikalstamos grupuotės veikla. Pirmiausiai tyrėjus sudomino 2012 m. lapkritį Prancūzijoje įvykdytas nusikaltimas, kurio metu pavogti trys nauji „John Deere" traktoriai. Specialistai aptiko sąsajų su kitais šalyje registruotais atvejais - per beveik 6 mėnesius įvairiuose Prancūzijos regionuose pavogta dešimtys naujų žemės ūkio priemonių. Šalies ūkininkų organizacijos neslepia nerimo, kad nuo 2007 m. iki 2012 m. nusikalstamumas šalies žemės ūkyje išaugo 60 proc. Vagiami ne tik traktoriai, bet ir derliaus nuėmimo kombainai, laukų tręšimo technika.

Nustatyta, kad organizuota nusikalstama grupuotė, kurią sudarė Rumunijos piliečiai, gyvenantys Ispanijoje, nuolat vykdavo į Prancūziją, ieškodami vagystei tinkamos technikos. Pavogti traktoriai, kurių kiekvienas vertinamas apie 80 tūkst. eurų, būdavo slapta išsiunčiami į Rytų Europą - dažniausiai Vengriją ir Rumuniją. Prancūzijos ūkininkams padaryta finansinė žala siekia apie 3,2 mln. eurų.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Pakeliui po Europą įvykdyta ir daugiau vagysčių. Skelbiama, kad nuo 2012 m. liepos mėn. viename Austrijos regionų dingo 20 traktorių, kurių bendra vertė viršija 1 mln. eurų. Žemės ūkio technika grobta ir Italijoje, Vokietijoje. Pernai rudenį Nyderlandų Karalystėje per tris savaites pavogtos devynios žemės ūkio mašinos.

Tarptautinė įvairių šalių pareigūnų operacija baigėsi devynių įtariamųjų sulaikymu. Atlikus kratas, konfiskuotas didelis kiekis mobiliųjų telefonų ir SIM korelių, grynųjų pinigų, ginklų, GPS prietaisų ir suklastotų tapatybės kortelių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai