Indonezija - didžiausia kviečių importuotoja?
2018-02-27

Džakarta. JAV Žemės ūkio departamentas (USDA) pranešė, kad 2017-2018 metų derliaus sezono kviečių importo lyderiu taps Indonezija. Planuojama, kad ši Pietryčių Azijos šalis importuos 12,5 mln. tonų kviečių ir pusę mln. tonos aplenks Egiptą.

USDA atkreipia dėmesį, kad Indonezijoje didėja maisto ir pašarų paklausa, nes auga gyventojų pajamų lygis, skatinantis orientuotis į Vakarų tautų mitybos tendencijas.

Ši aplinkybė labai svarbi Kanadai. Ši šalis eksportuoja labai nedaug kviečių į Egiptą, bet yra nuolatinė jų tiekėja Indonezijai. Jai kviečius dideliais kiekiais taip pat tiekia Ukraina, Australija, Rusija ir JAV.

Indonezija yra visiškai priklausoma nuo kviečių importo, nes valstybės salose kviečiai neauginami dėl netinkamo klimato.

Indonezijos gyventojai valgo vis daugiau duonos ir makaronų, tai skatina kviečių paklausą, tačiau pagrindinė kviečių importo padidėjimo priežastis yra vyriausybės politika, skirta apsaugoti vietos kukurūzų gamintojus. Kukurūzų importo apribojimai padidino kukurūzų pašarų kainą, priversdami importuotojus atsigręžti į kviečius. Nors yra apribojimų dėl pašarinių kviečių importo, pigesni kviečiai vis dažniau naudojami gyvulių pašarui.

Indonezijoje, kuri yra ketvirta šalis pasaulyje pagal populiaciją, gyvena apie 265 mln. gyventojų.

Pasaulio bankas prognozuoja, kad 2017-2018 m. sezono metu pasaulinė kviečių produkcija sieks 751,2 mln. tonų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai