Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Holšteinai muša produktyvumo rekordus
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vašingtonas. Amerikoje holšteinų veislės karvė pasiekė aukščiausius gyvenimo produktyvumo rodiklius ir per 14 metų pagamino daugiau kaip 200 tūkst. kilogramų pieno.

JAV Holšteinų asociacija skelbia naują sėkmės istoriją. Veislės atstovė Nor-Bert Colby Connie sumušė didžiausio produktyvumo per gyvenimą rekordą. Paskaičiuota, jog 14-metė karvė per savo gyvenimą pagamino apie 220 581 kg pieno. 

Ji nurungė ankstesnę rekordininkę, vardu Chrome-View Charles 3044, kuri per gyvenimą pagamino 216 907 kg pieno. 

Bioversija 2024 07 09 m7

JAV Holšteinų asociacijos teigimu, Connie davė ne tik išskirtinai daug, bet ir labai maistingo pieno. Jos rodikliai yra geriausi visoje šalies duomenų bazėje. Per gyvenimą iš holšteinų veislės karvės gauta 12 275 kg riebalų ir 8 045 kg baltymų. 

Manoma, jog rekordinis Connie produktyvumas užkoduotas genetikoje. Juodai balta holšteinų atstovė kilusi iš buliaus Solid-Gold Colby ET ir karvės Nor-Bert Buckeye Christy ET

Pasak savininkų Roger‘io ir Deb‘ės Dankert‘ų (Rodžerio ir Debės Dankertų), valdančių šeimos ūkį Indianos valstijoje, rekordininkės močiutė buvo labai pieninga, tai paskatino įtraukti ją į veisimą. Šis sprendimas pasiteisino su kaupu ir produktyvumo savybės persidavė palikuonims. Per gyvenimą Connie atsivedė devynis veršelius, tame tarpe keturias telyčaites, kurios yra vieni geriausių gyvulių bandoje. 

JAV Holšteinų asociacija suteikė karvei Connie Nacionalinio elitinio tiekėjo statusą.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos