Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Pasaulyje
Gruzija kuria specialią šiltnamių zoną

Tbilisis. Gruzijos aplinkos apsaugos ir žemės ūkio ministerija steigia specialią žemės ūkio zoną vakarinėje šalies dalyje, Imeretijos regione. Projektas, kuris turėtų būti baigtas iki šių metų pabaigos, skirtas sukurti didelius šiltnamių klasterius. Vyriausybė planuoja investuoti apie 33 mln. eurų (100 mln. larių).

Šiuo projektu siekiama remti ir skatinti tradicinį Vakarų Gruzijos žemės ūkio sektorių, padėti daržoves auginantiems ūkininkams. Taip šalis tikisi padėti augintojams rasti naujų rinkų ir eksportuoti kuo daugiau produktų, rašo „Georgia Today".

Projektas atviras visiems. Be Gruzijos piliečių, programoje gali dalyvauti bet kuris šalyje registruotas juridinis asmuo. Dalyviai turi įsipareigoti specialiojoje zonoje pastatyti ne mažesnį kaip 0,1 ha ir ne didesnį kaip 5 ha dydžio šiltnamį. Vyriausybė pažadėjo užtikrinti, kad Imeretijos žemės ūkio zonoje būtų įrengta elektros, vandens ir dujų infrastruktūra.

Bioversija 23 09 01 m7

Specialiojoje zonoje taip pat numatoma statyti šaldytuvų ir sandėlių kompleksus. Šalia Kopitnari oro uosto ir šalia Rustavio bus įkurti logistikos centrai.

Daugiau kaip 95 proc. Gruzijos ūkininkų yra smulkūs, kurie kultivuoja apie 1 ha žemės. Apie 55 proc. gruzinų dirba žemės ūkio sektoriuje. Pagrindinės Gruzijos eksportuojamos daržovės yra pomidorai, morkos, svogūnai.

MŪ inf. Gruzijos Aplinkos apsaugos ir žemės ūkio ministerijos nuotrauka

  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
  Visos apklausos