Gruzija kuria specialią šiltnamių zoną
2018-04-03

Tbilisis. Gruzijos aplinkos apsaugos ir žemės ūkio ministerija steigia specialią žemės ūkio zoną vakarinėje šalies dalyje, Imeretijos regione. Projektas, kuris turėtų būti baigtas iki šių metų pabaigos, skirtas sukurti didelius šiltnamių klasterius. Vyriausybė planuoja investuoti apie 33 mln. eurų (100 mln. larių).

Šiuo projektu siekiama remti ir skatinti tradicinį Vakarų Gruzijos žemės ūkio sektorių, padėti daržoves auginantiems ūkininkams. Taip šalis tikisi padėti augintojams rasti naujų rinkų ir eksportuoti kuo daugiau produktų, rašo „Georgia Today".

Projektas atviras visiems. Be Gruzijos piliečių, programoje gali dalyvauti bet kuris šalyje registruotas juridinis asmuo. Dalyviai turi įsipareigoti specialiojoje zonoje pastatyti ne mažesnį kaip 0,1 ha ir ne didesnį kaip 5 ha dydžio šiltnamį. Vyriausybė pažadėjo užtikrinti, kad Imeretijos žemės ūkio zonoje būtų įrengta elektros, vandens ir dujų infrastruktūra.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Specialiojoje zonoje taip pat numatoma statyti šaldytuvų ir sandėlių kompleksus. Šalia Kopitnari oro uosto ir šalia Rustavio bus įkurti logistikos centrai.

Daugiau kaip 95 proc. Gruzijos ūkininkų yra smulkūs, kurie kultivuoja apie 1 ha žemės. Apie 55 proc. gruzinų dirba žemės ūkio sektoriuje. Pagrindinės Gruzijos eksportuojamos daržovės yra pomidorai, morkos, svogūnai.

MŪ inf. Gruzijos Aplinkos apsaugos ir žemės ūkio ministerijos nuotrauka

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai