Grūdų derlius pasaulyje šiemet sieks rekordinius 2,5 mlrd. tonų
2013-12-11

Roma. Grūdų derlius pasaulyje, įskaitant ryžius, šiemet sieks rekordinius 2,5 mlrd. tonų, prognozuoja Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO).

Numatomas šių metų derlius bus beveik 8,4 proc. didesnis negu pernai ir maždaug 6 proc. didesnis nei rekordinis 2011 metų derlius, rašoma naujausioje organizacijos ataskaitoje apie derliaus prognozes ir numatomą padėtį pasaulio maisto rinkoje.

Organizacijos vertinimais, vien kviečių derlius šiemet padidės 7,8 proc., pašarinių grūdų - 12 proc., o ryžių - 1 procentu.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Bendros grūdų atsargos iki 2014 žemės ūkio sezono pabaigos (2014 m. liepos 1 d.), kaip prognozuojama, padidės iki 572 mln. tonų ir bus 13,4 proc., arba beveik 68 mln. tonų, didesnės negu praėjusį sezoną.

Kartu FAO įspėjo, kad aprūpinimas maistu kai kuriose Afrikos šalyse, pavyzdžiui, Čade, Malyje, Mauritanijoje, Nigeryje ar Senegale, blogėja. Organizacija taip pat įspėja apie sudėtingą padėtį nuo taifūno nukentėjusiuose Filipinuose ir konfliktų draskomose Sirijoje ir Jemene.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai