„Fonterra“ ieško, kas jai tiektų išrūgas Europoje
2015-04-09

Velingtonas. Naujosios Zelandijos pieno milžinė „Fonterra" (ketvirta pagal dydį pasaulio pieno produktų gamintoja) šiuo metu tiria Europos rinką ir ieško naujų partnerių, kurie tiektų išrūgas. Įmonės projektų Europoje direktorius Hansas Berghorstas (Hans Berghorst) „DairyReporter" teigė, kad „Fonterra" tikisi artimiausiu metu gauti pasiūlymų, padėsiančių kompanijai papildomai apsirūpinti išrūgomis.

„Mes analizuojame rinką ir aiškinamės, kurie išrūgų tiekėjai būtų palankiausi „Fonterrai", - sakė H. Berghorstas. Jis atsisakė minėti, kurias Europos šalių bendroves „Fonterra" jau nusižiūrėjo, bet pripažino, kad naujausios pastangos apsirūpinti išrūgomis Lenkijoje nebuvo vaisingos.

„Mes tikrai rodėme geras iniciatyvas Lenkijos atžvilgiu, bet, deja, jos nebuvo toliau išplėtotos, - pabrėžė Europos projektų direktorius. - Ir mes, ir Lenkijos atstovai atlikome tam tikrus skaičiavimus, pagal kuriuos, atrodo, sandėris galėjo būti abipusiai naudingas, bet partneriai nusprendė daugiau investuoti į šviežią pieną negu į miltelių gamybą".

LYTAGRA 19 07 04 mob

Europoje ieškoti išrūgų tiekėjų „Fonterra" pradėjo 2011 m. Tuomet jie įkūrė bendrą įmonę su Didžiosios Britanijos pieno kompanija „First Milk". Be to, 2013 m. pabaigoje „Fonterra" kartu su Lietuvos bendrove „Rokiškio sūris" baigė daugiau nei 10 mln. litų vertės pieno išrūgų perdirbimo projektą, pagal kurį Lietuvos bendrovėje sumontavo įrangą, leidusią išskirti aukštesnės koncentracijos baltymus.

Dar vėliau Naujosios Zelandijos pieno milžinė sudarė sandorį su olandų firma „A-ware Food". Pagal sutartį buvo atliekami tyrimai nustatyti, kokie kiekiai yra atskirų baltymų ir kaip tarpusavyje siejasi augalų, augančių Herenvene (Heerenveen, miestas šiaurės Nyderlanduose), baltymai ir iš ten besiganančių karvių pieno gaminamų sūrių ir išrūgų baltymai. Pagal šį sandorį taip pat tikimasi kasmet išgauti apie 5 000 tonų išrūgų baltymų ir 25 000 tonų laktozės.

2014 m. liepą „Fonterra" pasirašė penkerių metų strateginės partnerystės sutartį su Didžiosios Britanijos kompanija „Dairy Crest" gaminti ir pardavinėti kūdikių maistui skirtus ingredientus, demineralizuotus išrūgų miltelius (D90) ir galaktooligosacharidus (GOS). „Partnerystė su įmone „Dairy Crest" realiai pradės veikti vėliau šiais metais", - sakė H. Berghorstas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai