Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Pasaulyje
Europos Parlamentas remia organinių trąšų plėtrą

Briuselis. Europos Parlamentas (EP) pritarė siūlymui palengvinti organinių ir iš atliekų pagamintų trąšų prekybą ES. Šiuo metu galiojančios ES taisyklės reguliuoja įprastų neorganinių trąšų, kurios iškasamos ar gaminamos cheminiu būdu, rinką. Jos netaikomos organinėms ir iš atliekų gaminamoms trąšoms, kurios prisideda prie žiedinės ekonomikos plėtros.

Naujosios taisyklės suvienodintų organinių trąšų tiekimo ES vidaus rinkai ir jų ženklinimo reikalavimus, suteiktų ūkininkams daugiau pasirinkimo, taip pat prisidėtų prie atliekų ir žalos aplinkai mažinimo.

Savo ruožtu europarlamentarai siūlo gamintojams suteikti daugiau laiko prisitaikyti prie griežtesnio kadmio kiekio apribojimo fosforo trąšose. Nuo esamos 60 mg/kg ribos pasiekti 40 mg/kg ribą siūloma per šešerius metus, o 20 mg/kg ribą - per šešiolika metų (Europos Komisija minėtas ribas siūlo pasiekti atitinkamai per trejus ir dvylika metų).

EP taip pat siūlo įpareigoti Europos Komisiją per trejus su puse metų pateikti naujųjų taisyklių poveikio vertinimą - dėl gamybinio fosfato prieinamumo, kadmio šalinimo technologijų plėtros, naujų reikalavimų poveikio prekybai žaliavomis ir kitų aspektų.

Šiuo metu perdirbama vos 5 proc. biologinių atliekų. Manoma, kad jei biologinių atliekų būtų perdirbama daugiau, jomis būtų galima pakeisti iki 30 proc. neorganinių trąšų. ES per metus importuoja apie 6 mln. tonų fosfatų iš Maroko, Tuniso ir Rusijos.

„Šis pasiūlymas yra žiedinės ekonomikos teisės aktų rinkinio dalis. Juo siekiama paskatinti organinių trąšų pasiūlą, suvienodinti ženklinimą bei sumažinti administracinę naštą gamintojams ir žemdirbiams. Norime saugių produktų, todėl siūlome apriboti sunkiųjų metalų koncentraciją trąšose", - pažymėjo EP pranešėjas Mihai Țurcanu (Europos liaudies partija, Rumunija).

ES taisyklių pakeitimams pritarė 298 EP nariai, nepritarė 234, o susilaikė 135. Priėmę pakeitimus, europarlamentarai atidėjo balsavimą dėl galutinio teksto siekdami jį suderinti su ES Taryba.

EP, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos