Europos Parlamentas nori, kad maisto produkcija nebūtų parduodama pigiau savikainos
2016-06-13

Strasbūras. Europos Parlamentas didele balsų dauguma priimtoje rezoliucijoje (600 už, 48 prieš, 24 susilaikė) ragina sukurti ES taisykles, kurios užkirstų kelią nesąžiningai prekybai maisto produktais.

Europarlamentarai pažymi, kad nesąžininga prekybos praktika pirmiausia atsiranda dėl pajamų ir galios disbalanso maisto tiekimo grandinėje, kurį labiausiai junta ūkininkai ir smulkieji verslininkai. Jie neretai būna priversti dirbti nuostolingai dėl nesėkmingų derybų su prekybos centrais, kurie verčia taikyti nuolaidas ar nukainoti produktus. Be to, stambių mažmenininkų praktika nustatyti mažesnes nei gamybos sąnaudos kainas kelia pavojų ilgalaikiam maisto produktų gamybos tvarumui ES.

Rezoliucijoje minimi tokie nesąžiningos prekybos praktikos pavyzdžiai: mokėjimų atidėjimas, apribojimai patekti į rinką, vienašališkas sutarties sąlygų pakeitimas ar nepagrįstas jų nutraukimas, atsisakymas sudaryti sutartį raštu, spaudimas sumažinti kainas, reikalavimas besąlygiškai atsiimti neparduotas prekes, mokesčių rinkimas už fiktyvias paslaugas.

Nors ES turi taisykles, skirtas kovoti su nesąžininga verslo praktika vartotojų atžvilgiu, nėra jokių ES teisės aktų, kurie pažabotų tokią praktiką tarp maisto tiekimo grandinės verslo subjektų, pažymi europarlamentarai.

Jie pripažįsta, kad savanoriškas maisto tiekimo grandinės dalyvių tarpusavio santykių reguliavimas kol kas nedavė naudos, nes nėra kaip užtikrinti tinkamą jo įgyvendinimą, nepakankamai atstovaujama ūkininkams, o ginčų sprendimo mechanizmai neįvertina tiekėjų baimės faktoriaus. Todėl Europos Komisija raginama pasiūlyti teisės aktą, kuris leistų kovoti su nesąžininga prekybos praktika.

EP, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai