Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Pasaulyje
Europoje plintant pavojingai galvijų ligai, veterinarai ragina nesibaiminti

Vilnius. Europoje plintant pavojingai galvijų ligai, dėl kurios išskerdžiamos ištisos karvių ir jaučių bandos, veterinarai ramina - anot jų, liga toli nuo Lietuvos, be to, ją galima lengvai suvaldyti.

Gumbelinė 2015 metais užregistruota Graikijoje, o pernai išplito į Bulgariją, Makedoniją, Albaniją, Rusiją bei kitas valstybes. Tačiau Veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas teigia, kad tikimybė, jog užkratas pasieks Lietuvą, yra gan menkas.

„Ateina tas šaltasis periodas, o ligą perneša uodai, mašalai, kiti kraujasiurbiai, jau nebe jų laikas, tad tikimės, kad situacija turėtų būti nebloga. Kitąmet planuojame padaryti nacionalinę konferenciją, pasikviesdami ekspertus iš Bulgarijos, kurie realiai dirbo su liga ir pasidalintų praktika", - sakė V. Paulauskas.

Bioversija 22 08 31

Anot jo, pagrindinė grėsmė užsikrėsti galvijams Lietuvoje - juos pervežant. „Tai yra šiltesnių kraštų liga, bet šių dienų pasaulis mobilus ir prekyba vykdoma dideliais atstumais, tad pavojus yra galimas. Lietuvai pavojus yra su importu, atvežtais gyvuliais, kurie galėjo sirgti gumbeline liga", - sakė jis.

Tačiau V. Paulauskas pabrėžė, kad galvijų importas iš trečiųjų šalių, kur užkratas pasireiškia daugiausiai, draudžiama, tad tikimybė, jog jie pasieks Lietuvą - menka.

Pasak tarnybos atstovo, jeigu į Lietuvą užkratas ir patektų, jis nebūtų toks pavojingas, kaip afrikinis kiaulių maras. Prieš gumbelinę sukurta vakcina, tad ligą būtų galima suvaldyti.

Gumbelinė žmonėms nepavojinga. Virusas sukelia galvijų karščiavimą, atsiranda gumbų po oda, padidėja limfmazgiai.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija