Europarlamentarai siekia apriboti glifosato naudojimą
2016-04-15

Strasbūras. Europos Parlamentas paragino apriboti prekybą žemės ūkyje ir sodininkystėje naudojamais herbicidais, kurių veiklioji medžiaga yra glifosatas, ir leisti šį herbicidą naudoti dar 7 metus, o ne 15 metų, kaip to prašo Europos Komisija, nes nerimaujama, jog jis gali sukelti vėžį.

Siūloma rekomenduoti ES valstybėms apriboti arba uždrausti glifosato pardavimą neprofesionaliems naudotojams, taip pat neleisti jo naudoti viešuose parkuose ir žaidimų aikštelėse.

Parlamentarai prašo Europos Komisijos ir Europos maisto saugos agentūros paviešinti visus mokslinius įrodymus, kurie leido konstatuoti, kad glifosatas nekenkia sveikatai. EP ragina pasitelkti nepriklausomus ekspertus, kurie ištirtų, ar ši medžiaga nesukelia vėžio ir ar ji nekenkia žmogaus hormoninei sistemai.

EP taip pat pažymi, jog daugiau kaip pusė pasaulyje naudojama glifosato skirta jam atspariems genetiškai modifikuotiems (GM) augalams, o pernai ir užpernai EP nepritarė keturių GM produktų pateikimui rinkai.

Kritikai, vedami „Greenpeace" aktyvistų, remiasi Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, jog glifosatas „veikiausiai" yra kancerogeninis ir ragina nedelsiant uždrausti šio herbicido naudojimą.

Už rezoliuciją balsavo 374 EP nariai, 225 buvo prieš, o 102 susilaikė.

Kalbant apie ES šalis, Prancūzija ir Austrija pasisako prieš glifosato naudojimą, o Didžioji Britanija ir Vokietija pasisako už jo naudojimą.

Sprendimą dėl to, ar pratęsti leidimą naudoti glifosatą, gegužės mėn. kvalifikuota balsų dauguma priims ES valstybių ekspertai Nuolatiniame augalų, gyvūnų, maisto ir pašarų komitete. Jei nepavyktų pasiekti kvalifikuotos daugumos, galutinį sprendimą priims Europos Komisija.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai