Europai grasina afrikinis kiaulių maras
2012-08-17

Roma/Londonas/Berlynas, rugpjūčio 17 d. Afrikinio kiaulių maro išplitimas nuo Kaukazo iki Krymo pusiasalio rytinės pakrantės Ukrainoje kelia grėsmę Europai, rašo „The pige site". Paskutinis ligos proveržis liepos pabaigoje Zaporožės srityje rodo ne šiaip ligos plitimą, o ryškų infekcijos protrūkį.

Europos Sąjungos (ES) ekspertai mano, kad tokio staigaus infekcijos protrūkio priežastis - nelegalūs kiaulių ir kiaulienos produktų pervežimai, o taip pat ir biologinių apsaugos priemonių nepaisymas. Iki pasirodymo Ukrainoje, Afrkinis kiaulių maras buvo paplitęs Rusijoje, keletą kartų liga užfiksuota ir Gruzijoje.

FAO vyriausiasis veterinarijos gydytojas Chuanas Lubrota (Juan Lubrota) šiemet jau buvo perspėjęs: „Afrikinis kiaulių maras žaibišku greičiu tampa globaline problema. Ši liga kelia rimtą grėsmę Europai ir šalims už jos ribų. Visų valstybių institucijos turi būti budrios ir sustiprinti profilaktines priemones."

LYTAGRA 19 07 04 mob

Vokietijos žemės ūkio ministrė Ilzė Aigner (Ilse Aigner)  taip pat teigia, kad dėl ilgą laiką Rusijoje plitusios infekcijos yra rizika, kad ji persimes ir į ES šalis, todėl Vokietija ėmėsi didelių atsargumo priemonių, kad liga nepatektų į šalį.

Į ES draudžiama įvežti kiaules ir skerdieną iš šalių, kuriose užfiksuotas Afrikinis kiaulių maras. Vis dėlto Vokietijos žemės ūkio ministerija perspėja, kad ligos sukėlėjas gali būti ir maisto produktuose: kiaulienoje, rūkytose dešrose, jeigu jos atvežtos iš šalių, esančių rizikos zonoje. Liga gali persiduoti per maisto atliekas, ją gali išnešioti laukiniai šernai.

Didžiosios Britanijos Žemės ūkio departamento specialistė dr. Helen Roberts po ligos proveržio Ukrainoje pasakė, kad Afrikinis kiaulių maras į šią šalį greičiausiai pervežtas kartu su sergančiomis kiaulėmis ir jų produktais.

„Ligos plitimo greitis ir geografija grasinai visai ES, todėl labai svarbu, kad visi laikytųsi atsargumo priemonių, keistųsi operatyvia informacija ir kovos su Afrikiniu kiaulių maru patirtimi", - sako H. Roberts.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai