Europa neišnaudoja savo galimybių remti pieno sektorių
2014-11-21

Briuselis. Artimiausiu metu būtina sumažinti spaudimą, kurį patiria rinkos dalyviai, visų pirma Baltijos šalys, dėl Rusijos embargo pieno produktams. Būtina aktyviai remti naujų rinkų paiešką, nes pasaulinė pieno produktų paklausa ir toliau didės, teigė Manselis Reymondas (Mansel Raymond), antradienį perrinktas Copa-Cogeca „Pieno“ darbo grupės pirmininku.

„Kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Lenkijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Suomijoje ir Estijoje pieno supirkimo kainos nukrito daugiau kaip 30 proc. Būtina suderinti veiksmus, siekiant palengvinti padėtį. Pagalba privačiam sūrių saugojimui turėtų išlikti tose šalyse, kurios labiausiai nukentėjo nuo embargo. Ši programa buvo sustabdyta, nepaisant to, kad neišnaudotas 50 000 tonų limitas. Taip pat turėtų būti skubiai peržiūrėtos intervencinės supirkimo kainos, atsižvelgiant į didėjančias gamybos sąnaudas. Be to, turi būti remiama naujų rinkų paieška mūsų pieno produktams ir pašalintos dirbtinės kliūtys prekybai, padidintas eksportas ir paramą produkcijos reklamai", - pabrėžė M. Reymondas.

Copa-Cogeca „Pieno" darbo grupės vadovas pridūrė, kad aktyviai veikti privalo ir Europos Komisija. „Itin svarbu yra papildomos lėšos (ne iš BŽŪP biudžeto) dėl šios krizės patiriamiems nuostoliams padengti, nes ši krizė yra politinio sprendimo pasekmė, o ne ūkininkų veiklos klaidų rezultatas. Mūsų sektorius akimoju prarado rentabilumą. Aš darysiu viską, kad padėčiau šiam sektoriui išlipti duobės, - sakė M. Reymondas - Prognozuojama, kad pasaulinė pieno produktų paklausa ir toliau didės vidutiniuoju laikotarpiu, t. y. 2,3 proc. per metus iki 2020 m. Turime turėti progą išnaudoti šias naujas rinkos galimybes".

LYTAGRA 19 07 04 mob

M. Reymondas ragino galvoti ir apie sprendimus dėl ekstremalių svyravimų pieno rinkoje ir skatinti ateities rinkų plėtrą, siekiant šiek tiek sušvelninti šiuos svyravimus ir padėti ūkininkams apsisaugoti nuo rizikos. „Atsisakant pieno kvotų mums reikia daugiau skaidrumo tiekimo grandinėje, kad galėtume generuoti pajamas iš rinkos, o ne šokti pagal supirkėjų dūdelę. Daugelis gamintojų turės šiemet sumokėti dideles baudas už kvotų viršijimą. Mes turime galvoti apie tai, ką įmanoma padaryti, siekiant sumažinti šią naštą. Mums taip pat reikia mokslinių tyrimų ir inovacijų, kurios užtikrintų sektoriaus augimą", - sakė M. Reymondas.

M. Reymondas perrinktas Copa-Cogeca „Pieno" darbo grupės pirmininku lapkričio 18-ąją. Pavaduotojais išrinkti italas Tommaso Mario Abrate, šeimos ūkininkas ir kooperatyvo vadovas, ir prancūzas Thierry Roquefeuil, kuris specializuojasi melžiamų karvių ir karvių žindenių veisimu. Pats M. Raymond turi mišrių ūkių Jungtinėje Karalystėje, kuriame augina 620 melžiamų karvių, mėsinių galvijų, avių, užsiima mišriąją augalininkyste, sodina bulves.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai