Estijos ūkių laukuose plinta tuščiosios avižos
2016-09-06

Talinas. Estijos žemės ūkio departamentą šį sezoną pasiekia vis daugiau ūkininkų pranešimų apie sunkiai išnaikinamų piktžolių - laukinių tuščiųjų avižų - plitimą. Liepos mėnesį gauta pranešimų apie 37 naujus pasėlių laukus (iš viso 3840 ha), kuriuose išplito tuščiosios avižos.

Anot Žemės ūkio departamento, tuščiosios avižos sukelia žemdirbiams daug problemų, ypač daug žalos jos atneša kaimyniniams laukams, kuriuose dera avižos, kiti grūdiniai augalai. Estijoje tuščiųjų avižų aptinkama 38 proc. visų pasėlių.

Žemės ūkio departamento specialistai pastebi, kad gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje šalyje vyravo sausi orai, tad dalies menkai sudygusių tuščiųjų avižų ūkininkai galėjo nepastebėti ir nesiėmė būtinų priemonių šioms piktžolėms išnaikinti.

Linas agro mob 21 06 04

„Liepos mėnesį laukuose buvo pastebėta naujai sudygusių tuščiųjų avižų, bet kovoti su jomis buvo per vėlu. Tokia situacija gali pasikartoti ir ateinančiais metais, kadangi augalų apsaugos priemonių taikymas priklauso nuo oro sąlygų ir nuo to, kiek yra išaugę pagrindiniai pasėlio augalai", teigiama Žemės ūkio departamento atstovo paaiškinime.

Estijoje auginama nemažai žirnių ir pupų. Kai kurie ūkininkai šiems augalams parinko netinkamus, t. y. tuščiosiomis avižomis užterštus, laukus. Piktžolės taip išplito, kad mėgindami jas išnaikinti, žemdirbiai pakenktų pagrindiniams augalams.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai