Estijos žemdirbiai jaučiasi išnaudojami
2019-12-12

Talinas. Prie Estijos parlamento surengtoje žemdirbių protesto akcijoje dalyvavo apie 100 traktorių. Ūkininkai reikalavo didesnės valstybės ir Europos Sąjungos paramos.

Antradienio protestą organizavo Estijos žemės ūkio ir prekybos rūmai (EPKK). Ūkininkai reikalauja daugiau lėšų skirti žemės ūkiui iš nacionalinio biudžeto ir padidinti tiesiogines išmokas iki ES vidurkio.

Protesto metu kiekvienam Estijos parlamento nariui buvo paruošta dovana - dėžutė su žaisliniu traktoriaus modeliu ir užrašu „Žaisk su manimi, o ne su maistu“.

Pasak EPKK vadovo Rometo Sormuso (Roomet Sõrmus), žaisliniai traktoriai yra „ūkininkų nusivylimo dėl nuolatinio pažadų laužymo“ išraiška “, - pranešė Estijos visuomeninis transliuotojas ERR.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Nuotraukos iš akcijos visuomeninio transliuotojo ERR interneto svetainėje

Anot R. Sormuso, ūkininkai jau girdėjo daug gražių pažadų iš politikų lūpų, tačiau tikrovėje tai tebuvę tušti žodžiai. „Mes tikrai norėtume tikėti, kad klausimai, susiję su Estijos kaimu ir žemės ūkiu, nėra antraeiliai klausimai parlamento ir valdančiosios koalicijos dienotvarkėje “, - sakė A. Sormusas.

EPKK skaičiavimais, 2014–2019 m. Europos Sąjunga, mokėdama Estijos ūkininkams mažas tiesiogines išmokas, sutaupė daugiau nei 60 mln. eurų, tačiau taikė estams vienodai griežtus gamybos ir tiekimo reikalavimus.

Pasak A. Sormuso, reikalavimas atitikti nustatytas taisykles ir mažesnės nei kitose ES valstybėse narėse kompensacijos už jų vykdymą Estijos ūkininkams pirmiausia reiškia didesnę naštą ir mažesnį konkurencingumą. Jis pridūrė, kad gruodžio pradžioje EPKK pradėjo rinkti parašus dėl peticijos, kurioje raginama konkuruoti sąžiningai.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai