Estijos pieno bendrovė sukčiavimo schemoje
2018-04-04

Talinas. Estijos prokuratūra įtaria vieną didžiausių šalies pieno gamintojų, bendrovę „Halinga OÜ“, dalyvavus sukčiavimo schemoje, rašo estų žiniasklaida.

Kaip informuoja „Pärnu Postimees“, prokurorai kaltina vieną nevyriausybinę organizaciją apgaulės būdu išviliojus pinigus iš Aplinkosaugos investicijų centro. Pasak kaltintojų, su šia byla susijusi ir „Halinga OÜ“ bei jos vadovas Raulis Petsonas (Raul Peetson).

NVO „Sökal“ ir jos atstovas kaltinami neteisėtu dotacijas gavimu iš Aplinkosaugos investicijų centro. 2013–2014 m. „Sökal“ gavo iš šio centro daugiau kaip 56 000 eurų, skirtų galvijų pirkimui. Remiantis dokumentais, galvijai buvo įsigyti iš „Halinga“. Pasak prokuratūros, investiciniam fondui sąmoningai buvo pateikti klaidingi duomenys.

Teisėsauga nustatė, kad buvo nurodytos nepagrįstai aukštos gyvulių kainos, siekiant gauti didelę subsidiją.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Anot prokuratūros, šalys iš anksto sutarė pateikti kainų pasiūlyme neteisingus duomenis. Iš tiesų gyvuliai buvo įsigyti iš visai kitos bendrovės už mažesnę kainą. Prokuratūros teigimu, „Halinga“ sandoris buvo fiktyvus.

„Halinga OÜ“ vadovas R. Petsonas nesutinka su prielaidomis ir pasigenda argumentų, kodėl tokia veikla jo įmonei galėjusi būti naudinga. Įmonė kasmet parduoda gyvulių vidutiniškai už 400 000 eurų, o šis sandoris buvo menkas, jo pelningumas abejotinas.

Teismas dėl sukčiavimo atvejo turėtų prasidėti vasarą. Aplinkosaugos fondas reikalauja grąžinti pinigus.

„Halinga OÜ“ ūkyje laikoma 1700 karvių, o bendrovės pajamos siekia 4 mln. eurų.
NVO „Sökal“ užsiima pakrančių pievų priežiūra.

MŪ inf. „Halinga OÜ“ Facebook profilio nuotrauka

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai