Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Estijoje – masinės bičių žūtys, Latvijoje – gaišinamos kiaulės

Talinas/Ryga. Estijos žemės ūkio ministerija šaukia skubų pasitarimą dėl įvairiuose šalies regionuose fiksuojamų masinių bičių žūčių, kurių priežastys nėra aiškios. Latvijos Daugpilio rajono kiaulininkystės įmonėje patvirtintas afrikinis kiaulių maras.

Estijos sostinėje į pasitarimą pakviesti Žemės ūkio ministerijos, Veterinarijos ir maisto departamento, Žemės ūkio ir prekybos rūmų, šalies bitininkus, medaus gamintojus, sodininkus, ūkininkus vienijančių organizacijų, mokslo įstaigų, taip pat geležinkelių infrastruktūros ir pervežimų operatorių atstovai.

Per pastarąsias dvi savaites užfiksuotos net penkios masinės bičių žūtys keturiuose Estijos regionuose. Veterinarijos ir maisto departamento specialistai apsilankė kiekvienoje šių vietų ir paėmė mėginius, kad galėtų nustatyti bičių mirties priežastis, taip pat tai, kuo šiose apylinkėse purškiami augalai. Priežastys kol kas nenustatytos, jos turėtų paaiškėti artimiausiomis savaitėmis.

Bioversija 2024 07 09 m7

Prieš dešimtmetį Jungtinėse Valstijose prasidėjusi masinio bičių dingimo banga netrukus pasiekė Europą, paskilo po visą pasaulį, aplenkdama tik Australijos žemyną. Vieningos nuomonės dėl to, kas kaltas dėl daugybės bičių žūties, nebuvo pasiekta - buvo minimos bičių ligos, neatsakinga žmogaus veikla, perdėtas chemikalų naudojimas žemės ūkyje, genetiškai modifikuoti organizmai.

Kiaulių maras Daugpilio fermoje

Latvijos Daugpilio rajono kiaulių auginimo įmonės „Latgales bekons" fermoje patvirtintas afrikinio kiaulių maras, parnešė Latvijos veterinarijos ir maisto tarnyba. Fermoje auginama apie 6 tūkst. kiaulių, kurios bus sunaikintos.

Įvestas karantinas - apsauginė zona trijų kilometrų spinduliu ir priežiūros zona 10 kilometrų spinduliu aplink fermą.

Žemės ūkio ministerija pranešė, jog „Latgales bekons" galės teikti prašymą nuostoliams dėl šioje fermoje augintų kiaulių sunaikinimo, taip pat fermos dezinfekavimo išlaidoms kompensuoti. Įmonėje dirba 70 darbuotojų.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos