ES žemės ūkio optimistai ir pesimistai
2013-01-21

Berlynas/Paryžius. Per artimiausius dvylika mėnesių investuoti į žemės ūkį pasiryžę 48 proc. Vokietijos ūkių. Prieš pusmetį investuoti buvo nusiteikę 54 proc. šalies žemdirbių, praneša „Agra Europe".

Iš augalininkyste besiverčiančių Vokietijos ūkininkų 61 proc. mano, kad jų ekonominė padėtis gera. Tarp ūkininkų, kurie verčiasi kiaulių auginimu, optimizmu pasižymi 40 proc. gamintojų, o pienininkystės sektoriuje - tik 33 proc. Pagrindinės gamintojų optimizmo mažėjimo priežastys - didelės gamybos sąnaudos ir aukštos pašarų kainos.

Vis tik pozityvus požiūris į žemės ūkio perspektyvas Vokietijoje yra didesnis negu kitose Europos Sąjungos šalyse. Jungtinėje Karalystėje per artimiausius metus investuoti pasirengusių ūkininkų sumažėjo nuo 52 proc. (2012 m. pavasario duomenys) iki 42 proc.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Lenkijoje  planuojančių investicijas ūkininkų skaičius sumažėjo nuo 58 iki 55 proc. Tik Prancūzijoje jų padaugėjo nuo 26 iki 31 proc. Tačiau Prancūzijoje tik 53 proc. ūkininkų mano, kad per artimiausius 10 metų žemės ūkio veikla bus vienintelis jų pajamų šaltinis, o Vokietijoje taip mano daugiau kaip 71 proc. ūkininkų.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai