ES narės didina jautienos importą
2013-09-13

Briuselis. Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius Europos Sąjungos šalyse padidėjo jautienos ir jos produktų importas. Vis daugiau į ES įvežama ir gyvų galvijų, tačiau vietinės produkcijos europiečiai eksportuoja 8,8 proc. mažiau negu pernai.

Europos Komisijos duomenimis, 2013 metų sausio-gegužės mėnesiais gyvų galvijų ir jautienos produkcijos importas į bendriją, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padidėjo 11,5 proc. (daugiau kaip 137 tūkst. t). Daugiausia mėsos ir gyvulių įsivežta iš Brazilijos (60,1 tūkst. t), Urugvajaus (24,7 tūkst. t), Argentinos (19,6 tūkst. t). Trečiųjų šalių produkcija sudarė 76 proc. bendro ES jautienos importo.

Ant europiečių stalo gulė ir Australijoje bei JAV užaugintų gyvulių mėsa. Iš Australijos įsivežta 9,4 tūkst. tonų jautienos, iš JAV - 8,8 tūkst. tonų. Šios rūšies mėsos importas iš Naujosios Zelandijos nesiekė 7,3 tūkst. t, o iš Namibijos ir Šveicarijos į ES įvežta atitinkamai 3,8 tūkst. t ir 1,7 tūkst. t jautienos.

Dojus agro 19 09 10

Palyginti su 2012 metais, pirmąjį šių metų pusmetį 27 Europos Sąjungos narės eksportavo 8,8 proc. mažiau mėsos ir gyvų galvijų. Į Turkiją, kuri yra viena didžiausių jautienos rinkos dalyvių, eksportas sumažėjo net 92,3 proc., šaliai parduota tik 3,3 tūkst. tonų produkcijos. ES šalių jautienos eksportas į Rusiją sumažėjo 21 proc. iki 28,2 tūkst. t. Dėl šių priežasčių daugiau jautienos teko Šveicarijos, Libano ir Alžyro rinkoms.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai