ES jauniems ūkininkams sudėtingiausia apsirūpinti žeme
2016-04-08

Briuselis. Beveik 61 proc. Europos Sąjungos jaunųjų ūkininkų nurodo žemės įsigijimą, o 57 proc. - žemės nuomą kaip sudėtingiausius iššūkius, su kuriais jiems tenka susidurti, ir kuriuos nulemia žemės nuosavybės teisių, paveldėjimo, žemės kainų prieinamumo problemos, skelbiama naujausioje Europos Komisijos ataskaitoje.

Daugiau kaip trečdalis ES jaunųjų ūkininkų nurodo, kad kreditų ir subsidijų prieinamumo klausimai jiems irgi kelia problemų.

Ataskaitos autoriai apklausė iš viso daugiau kaip 2 200 jaunųjų ūkininkų visose ES šalyse, siekdami nustatyti pagrindinius iššūkius, su kuriais susiduria kiekvienos valstybės narės jaunieji žemdirbiai.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Ataskaitoje pabrėžiama, kad sprendžiant probleminius klausimus esama didelių skirtumų tarp ES-15 ir ES-13 šalių jaunųjų ūkininkų. Pavyzdžiui, apsirūpinimo kvalifikuota darbo jėga, sezoniniais darbuotojais ir technika klausimai naujosiose ES šalyse narėse yra kur aštresni.

Tyrimas parodė, kad jaunieji ūkininkai nemano, jog žinių įgijimas yra esminis sėkmingo ūkininkavimo elementas. Jų nuomone, šiais laikais žinios yra lengvai prieinamos ir gali būti nuolat atnaujinamos, todėl šiam poreikiui jie teikia mažiau reikšmės.

Jaunųjų ūkininkų žinių ir informacijos šaltinių analizė atskleidė, kad jaunieji ūkininkai informacijos ieško pirmiausia konsultuodamiesi su kitais ūkininkams, ūkininkų organizacijų nariais, kreipiasi į žemės ūkio konsultantus.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai